sobota 9. července 2016

Zařaďte sami sebe mezi naprosté priority

"Ve svém životě máte mnoho věcí, které si nedovolíte neudělat. Nezaplatit účty, nepřijet do práce, nedát najíst dětem, nedodržovat hygienu... Ale co vy sami? Co vaše zábava, potěšení a odpočinek? Proč si dovolujete nedělat věci, po kterých touží vaše duše a tělo? Proč neustále shazujete své potřeby a stavíte nad ně všechno ostatní? Uvědomte si prosím, že vy sami jste ti jediní, na kom záleží, zda vaše duše a tělo dostanou to, co potřebují. A že bez zdravě fungujícího těla a šťastné duše bude jen těžko fungovat to ostatní, co považujete za 'důležitější'. Přestaňte prosím stavět všechno a všechny ostatní nad sebe samé. Vy jste ti jediní, kdo to může změnit. Nemůžete jen čekat, až vám někdo jiný dovolí dělat to, co chcete, až už nebudou žádné úkoly, až už budete mít všechno to ostatní vyřízené. To se nikdy nemusí stát. Chopte se zodpovědnosti za svůj život a UDĚLEJTE SI HO takový, jaký ho chcete a potřebujete mít. Jste zodpovědní za naplňování potřeb své duše a svého těla, a tak se o ně starejte stejně samozřejmě jako se staráte o všechny ty věci, které si nedovolujete nedělat. 

Nenechte se vydírat řečmi o sobectví nebo o 'marnění času odpočinkem/zábavou/potěšením' ze strany druhých nebo svého vlastního ega. Hodnota vás samých ani vašeho času není závislá na množství a charakteru věcí, které děláte, ale na tom, zda to, co děláte, je v souladu s tím, co cítíte, že dělat máte. Je jedno, zda pět minut svého života strávíte dobrým spánkem nebo zvládnutím nějakého těžkého úkolu - pokud je to v dané chvíli to, co cítíte, že máte udělat, je to stejně hodnotné a dobré. Nesuďte hodnotu času, který trávíte, podle množství vykonané práce a jejích výsledků, protože život jste sem nepřišli propracovat a profunět, ale prožít ho ve štěstí a vysoké energii, která světu pomůže nesrovnatelně víc než vaše vyčerpanost a frustrace. 

Udělejte každý den minimálně jednu věc pouze pro sebe - pro své potěšení, pro své naplnění, pro svou vlastní energii. Je jedno, zda to bude meditace, čtení knihy, spánek, radostné posezení s přáteli (bez řešení problémů!), koupení si něčeho hezkého, tanec či strečink, výživné jídlo, obejmutí, vyhledání a přijetí pomoci, upřímné rozhodnutí podle sebe nebo vyjadřování si lásky před zrcadlem. Cokoli, co cítíte, že potřebujete, si dejte. Neřešte, co na to druzí. Ani neposlouchejte výčitky vlastního ega. Čas, který strávíte v souladu s vedením vašeho srdce a během něhož naplníte potřeby své duše či těla, je VŽDY hodnotný! Pamatujte, že investicí do péče o svou duši a tělo nikdy nemůžete nic ztratit ani pokazit - právě naopak! Tak jako svému autu doléváte benzín, myjete ho a dopřáváte mu nezbytný servis s vědomím, že jinak přestane fungovat a mohlo by vás to stát i život, pečujte o potřeby svého těla a duše. Protože právě ony jsou těmi prvotními prostředky, díky kterým jste tady a díky kterým žijete. Teprve když se O NĚ postaráte, můžete se skutečně dobře postarat i o všechno ostatní, co je pro vás důležité."

* * *

(Poselství andělů, M.T.)

 
Chcete-li podpořit mou činnost finančním příspěvkem, s láskou a vděčností ho uvítám ♥

* * *
Číslo účtu: 2000715953/2010
IBAN: CZ9320100000002000715953
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX

* * *

Srdečně děkuji za jakoukoli formu podpory, včetně přeposlání textu dalším lidem, kterým by mohl pomoci :-)

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.