pátek 23. září 2016

Podzimní poselství stromů

Podzim coby symbol barvitých proměn vnáší do vašeho života mnohá překvapení. Stejně jako se odkrývají holé větve stromů, když z nich opadává listí, i vy se můžete cítit „obnažení“ a zranitelní, zatímco se z vás odlupují staré vrstvy energií a z vašeho života se vytrácejí některé věci, které původně zakrývaly další skutečnosti uložené hlouběji pod povrchem. Symbolicky vypovídá podzimní období přesně o tom, co je smyslem současného období ve vašem životě.

Tak jako se stromy nebojí vzdát se starého listí a odhalit své holé větve, ani vy se nemusíte bát nechat jít to, co odejít má a chce. Ať je to cokoli, nastal čas nechat to jít a dovolit podzimnímu větru, aby vaše suché listí odnesl. Není na tom nic špatného. Je to zcela přirozené, neboť i vy, stejně jako vše v přírodě, procházíte přirozenými cykly proměn. Máte z toho však strach, neboť se při tom odhalují věci, které byste raději měli schované pod pokličkou, které byste raději neviděli a necítili, o kterých byste raději nevěděli, které byste raději neřešili. Mnohé z nich jste sami potlačili hluboko do svého nitra, odkud pak ovlivňovaly vaše myšlení i vnímání, a nyní všechny tyto věci vyplouvají na povrch, abyste je mohli propustit. Nemůžete je propustit, když si je nepřipustíte. Všechny ty potlačené pocity, myšlenky, nepřipuštěné pravdy - to všechno vás proto nyní žádá o pozornost a o uvolnění.

Každé listí se po uvolnění ze stromu stane opět součástí země, aby pak na jaře mohlo v korunách stromů vyrůst nové. Životní energie se nikdy neztratí. A pokud v jedné formě naplnila svůj účel, je třeba nechat ji jít svou cestou, aby se mohla přirozeně přeměnit na novou formu, která vám bude opět dobře sloužit. Tak jako se měníte vy, mění se i všichni ostatní lidé a mění se i váš svět, ať už v osobním nebo globálním měřítku. Je nemožné, aby vám navždy vyhovovaly tytéž věci, tytéž vztahy, tatáž přesvědčení, tytéž postoje a přístupy, tytéž názory, tytéž energie. I když vám něco po určitou dobu dobře slouží, při vaší neustálé proměně vám některé věci postupem času sloužit přestávají. To ale neznamená, že je to špatně.

Na proměnách a na skutečnosti, že vašemu novému já vyhovují nové věci, není vůbec nic špatného. Je to stejně přirozené jako ono barvící se listí, které na podzim opadává, a zelenající se pupeny, z nichž na jaře vyrůstají nové lístečky plné života. Je to dokonalý koloběh, během něhož se energie mění do rozmanitých forem, podle toho, v jakých je právě potřebná.

Ve vašem životě je to stejné. V jednom období potřebujete zelené lístečky, v druhém potřebujete květy, v dalším období potřebujete plody, v jiném zase potřebujete oprostit svůj život od starých listů a ponechat je přírodě, aby je svou zázračnou silou mohla opětovně proměnit v novou energii. Vaše potřeby i přání se neustále mění stejně jako vy sami. Vaše vztahy se mění stejně tak, jako se měníte vy a druzí lidé, s nimiž tyto vztahy máte. Na tom není nic špatného.

Jediné, co vám ubližuje, je váš strach a neochota tyto přirozené změny připustit. Bojíte se, že když přijdete o své suché listí, už vám nové nenaroste. Nemáte důvěru v život. Ale když vám dnem i nocí zajišťuje nespočet nádechů a výdechů a životodárný tlukot srdce, jak by vám mohl něco důležitého odepřít? Váš život vás miluje. Miluje vás stejně tak jako všechno živé na této planetě. Mějte v něj důvěru, tak jako věříte, že se zítra znovu nadechnete. Věřte, že dostanete vše, co potřebujete, i když nyní něco propustíte. Nebojte se toho.

Potřebuje-li z vašeho života něco odejít, otevřete tomu dveře. Všechna důležitá životní energie, ať už ve formě materiálních věcí, lásky, vztahů, zdraví nebo čehokoli jiného, co pro svůj život potřebujete, se k vám vždy přirozeně vrátí právě v takové formě, v jaké ji potřebujete. Dokud však lpíte na té staré, která vám neslouží, ale kterou se bojíte nechat proměnit, nelze to uskutečnit. Začínáte být nespokojení a strádáte, a o to více pak lpíte na tom starém. A když takto bráníte životní energii v přirozených procesech, vznikají ve vašem životě bloky, konflikty, problémy a pociťujete bolest, nátlak či odpor, neboť životní energii nelze zadržovat věčně. Vždy se bude hlásit o slovo, ať se ji budete snažit umlčet sebevíc. Není však důvod se změn bát a bránit se jim. Váš život vás vede přesně tam, kam potřebujete, abyste dosáhli většího štěstí a lásky a abyste mohli naplnit své úžasné poslání, které přinese mnoho dobrého vám i ostatním bytostem. Bráníte-li si ve změnách a v růstu, bráníte si ve štěstí a jen si tím komplikujete celý ten proces, který by jinak proběhl snadno a pokojně.
Jak by vypadala příroda kolem vás, kdyby se stromy bály pustit své staré, suché listy a starou mrtvou kůru? Líbily by se vám stromy se starou ošklivou kůrou, které by měly celý rok jen suché, hnědé listy? Asi ne, viďte? Ale právě tak vypadáte vy, když tolik lpíte na tom, aby se nic neměnilo a aby bylo všechno při starém, přestože jste již ve starých podmínkách nešťastní. Jste jako les plný stromů, které by se mohly zelenat, rozkvétat a poskytovat své přirozené dary světu, jen kdyby se odvážily poddat se přirozenému proudu života, který jim vždy poskytuje právě to, co v daném období potřebují, ať je to slunce, vzduch, déšť, horko, mráz, sníh nebo vítr, ale které nic z toho neprožívají, protože nemají důvěru v další dny, a tak si ze strachu udržují ve svých korunách suché listí.

Podzim ve vašem životě vám přišel pomoci toto suché listí uvolnit. Suchým listím je cokoli, co už vám v životě nepřináší štěstí nebo co vám dokonce ubližuje. Nemusíte se bát ho odevzdat větru a nechat ho odvát. Když propustíte starou energii, uvolní se tak průchod té nové, která se k vám rozproudí hned, jakmile bude moci. Je to jen na vás. Sami se rozhodujete, zda budete celý proces zadržovat a zpomalovat, nebo zda ho necháte s důvěrou volně plynout. Zkuste se někdy venku zastavit, zavřít oči a zhluboka dýchat podzimní vzduch. Ucítíte v něm všechno to, co vám nyní sdělujeme. Ucítíte, co vám chceme říci. A především ucítíte veliké množství lásky, jimiž vás příroda a život sám neustále zahrnují. Když zapomínáte na to, že život pro vás chce jen to nejlepší, přirozeně upadáte do strachu a pochyb, které vám pak přitahují nežádoucí zážitky a působí vám stres.

Čím častěji se budete rozpomínat na hloubku a dokonalý smysl každého životního procesu, tím lépe se budete cítit a tím více důvěry budete mít ve svůj život. Máte-li srdce plné víry, není v něm místo pro strach. A když nemáte strach, netrápíte se – a život může volně plynout a přinášet vám všechno, co si přejete nebo co potřebujete. Mějte víru a nebudete mít strach. Nelpěte na svých představách o tom, jak by se měly změny udát a jak přesně by měly dopadnout, ale věřte, že život všechno zařídí pro nejvyšší dobro vás i vašich milovaných, tak aby byl váš osobní i společný svět zase o něco šťastnější. Život miluje štěstí. Přeje si ho pro vás. Dovolte mu tedy, aby vám ho přinesl tím nejlepším možným způsobem, o kterém by se vám samotným možná ani nesnilo. Dovolte Vesmíru, aby našel lepší cesty, které vám přinesou vše, co potřebujete a co si přejete, a třeba ještě více. Věřte Životu a dovolte mu, aby vás vedl. Tak jako stěhovaví ptáci vždy najdou cestu domů, i vám Život vždy pomůže najít cestu tam, kam potřebujete, přestože sami neznáte každý kousek své cesty. Chyťte se za ruku, kterou vám Život podává, a nechte se jím vést. Ať už vaše cesta povede kudykoli, povede do šťastného cíle. A to je jediné, na čem záleží. 

* * *

(Poselství stromů, M.T.)


Chcete-li podpořit mou činnost finančním příspěvkem, s láskou a vděčností ho uvítám ♥

* * *
Číslo účtu: 2000715953/2010
IBAN: CZ9320100000002000715953
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX

* * *

Srdečně děkuji za jakoukoli formu podpory, včetně přeposlání textu dalším lidem, kterým by mohl pomoci :-)

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.