středa 7. března 2018

Retrográdní fáze Merkuru v roce 2018

Nepříliš oblíbené období ovlivněné energií retrográdního pohybu planety Merkur obnáší zvýšenou koncentraci problémů v komunikaci, a to jak slovní (mluvené i psané), tak i elektronické a komunikaci ve smyslu cestování. Tato fáze nadchází třikrát do roka a trvá 3 týdny - vliv její energie však vnímáme (zejména jsme-li vysoce vnímaví) už i několik týdnů před jejím začátkem a stejně tak i její doznívání po jejím ukončení. 

* * *

1. RETROGRÁDNÍ FÁZE MERKURU V BERANU (22.3.-14.4.)
Pokud nastává retrográdní fáze Merkuru ve znamení Berana, je třeba věnovat zvýšenou pozornost tomu, jak komunikujete s ostatními. Lidé mívají v tomto období sklon rychleji mluvit než myslet a říkat věci "na plnou hubu" i tehdy, kdy se to vůbec nehodí. To, co uslyšíte od druhých, můžete vnímat překrouceně, neboť máte nutkání jednat. Jste netrpěliví a chcete, aby se věci hýbaly, kvůli čemuž můžete volit slova impulzivně a vyvolat tak v druhých rozhořčení. Jednou z nejtěžších, avšak nejdůležitějších lekcí, které si v tomto období máme osvojit, je držet sebe samé na uzdě, obzvláště v těch chvílích, kdy cítíme největší nutkání jednat. Budeme-li totiž jednat impulzivně, dostane se nám stejně impulzivních odezev, a ty mohou mít neblahé následky. Ujistěte se tedy, že z úst nevypustíte nic, čeho byste později mohli litovat - zvlášť co se týká kritiky a hrubých slov. Vaše slova mohou být špatně pochopena i tehdy, když je vyslovíte s dobrým záměrem. Stejně tak si i vy můžete špatně vyložit něco, co vám řekne někdo druhý. K tomu, abyste obešli potenciálně nepřátelskou konverzaci, je třeba volit neutrální, nezastrašující vyjadřování. Pokud možno, vyhýbejte se v tomto období citlivým tématům. 


2. RETROGRÁDNÍ FÁZE MERKURU VE LVU (25.7.-17.8.)
Retrográdní fáze Merkuru ve Lvu obnáší vášnivé vyjadřování, které vyvolávají reakce jak ve vás, tak i ze strany druhých. Tento ohnivý planetární vliv vyvolává za pouhými slovy a myšlenkami mnohem silnější emoce, které pak zpětně vyvolávají vášnivé reakce, jež plní vzduch elektřinou. Podle toho, jaká je vaše osobnost a jakou máte zrovna náladu, se buď budete a nebo nebudete chtít ocitnout přímo ve středu všeho dění. Můžete mít nutkání říct bez obalu všechno, co cítíte. Vaše vůle je silná a nechcete, aby ji kdokoli umlčoval. Můžete být agresivnější v prosazování svého. Vaše síla vůle a způsob, jakým věci podáváte, se však mohou setkat s odporem jiných, kteří se také chtějí prosadit. Vaše schopnost přesvědčování nemusí obstát a přinést vám tak vytoužený výsledek. Namísto toho, abyste se zaplétali do hlasitých hádek a tlačili se dopředu, využijte raději svůj čas tím, že se budete věnovat tvořivé činnosti. Zaměřte svou vášeň jinam a dejte jí průchod skrze umělecká vyjádření jako například malování, psaní nebo hudbu. Vraťte se k něčemu, co bylo dosud zanecháno rozdělané, a znovu se tomu věnujte. V tomto období si také dejte pozor na své návyky v utrácení peněz.


3. RETROGRÁDNÍ FÁZE MERKURU VE STŘELCI (16.11.-6.12.)
Retrográdní fáze Merkuru ve znamení Střelce nás může vést k útočným výměnám názorů, které by měly raději zůstat nevyřčené. Pod tímto planetárním vlivem mívají lidé onu pověstnou tendenci "vrážet druhému pěst do úst". Můžete cítit silné nutkání se projevovat, s pocitem, že přispět svou troškou do mlýna je naprosto nezbytné. Vaše komentáře, o nichž máte tak vysoké mínění, však mohou vyvolat rovněž vysoce hlasitou odezvu. Přestože můžete cítit potřebu na něco konkrétného poukázat, můžete to tím všechno ještě zhoršit. V tomto období mohou být vaše soudy mimo mísu. Můžete být velmi optimističtí a očekávat, že druhý vyslechne a vřele přijme všechny vaše úhly pohledu. Můžete mít dojem, že máte ve všem pravdu, zatímco váš mýlící se přítel prostě jen nevidí jednoduché řešení, které je přímo před ním. Nepředpokládejte, že ostatní jsou vašim náhledům tak otevření. Podstupujete riziko, že se pro ně stanete starými mravokárci nebo budou mít pocit, že se prosazujete na jejich úkor. Nikdo nemá rád všeználky. Využijte tedy tento čas k tomu, abyste se soustředili sami na sebe a hleděli si svého. Proberte staré pracovní poznámky nebo zápisky ze seminářů. Věnujte se rekreačním aktivitám, ale necestujte daleko od domova. Začněte se učit nový cizí jazyk. Napřed myslete, než někomu něco nabídnete. 


* * *

text a překlad: Magda Techetová
zdroje: http://www.astrologyhoroscopereadings.com/2018-mercury-retrograde-calendar.html
https://new.theastrologer.com/mercury/mercury-retrograde/mercury-retrograde-in-aries/
https://new.theastrologer.com/mercury/mercury-retrograde/mercury-retrograde-in-leo/
https://new.theastrologer.com/mercury/mercury-retrograde/mercury-retrograde-in-sagittarius/
Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.