čtvrtek 16. ledna 2014

OPRAVDU věřte!


"Důvodem, proč se vám negativní očekávání naplní vždy a ta pozitivní jen někdy, je ten, že v negativní výsledky snáze věříte. Mají-li se vám naplňovat pozitivní očekávání, je třeba, abyste se v ně naučili skutečně věřit a nebrat je jen jako něco, co "BY bylo hezké, ale nejspíš se to nikdy nestane".

Možná sníte například o životě v bohatství a hojnosti, ale je pro vás snazší uvěřit, že stejně všechno, co získáte, zase utratíte za účty, někdo vás o to připraví nebo to ztratíte jiným způsobem, a zase budete mít nedostatek. A protože tomu naprosto jistě věříte, učiníte to svou realitou. Váš sen, ať už o bohatství nebo o něčem jiném, se nemůže naplnit, když ve skutečnosti nevěříte, že je to možné. Místo toho, abyste svou víru vkládali do svých snů a jejich realizování, celou ji svazujete svými negativními náhledy a očekáváními, která se pak zcela samozřejmě vyplní.

K tomu, abyste posílili svou víru v dobro a pozitivní výsledky, budete potřebovat procvičovat své 'myšlenkové svaly'. Začněte si svou víru cvičit na věcech, které vaší mysli připadají dostatečně uvěřitelné. Nemyslete hned na velké věci jako třeba na výhru v loterii. Zkuste si třeba říct: "Potkám někoho příjemného, s kým si hezky popovídám a kdo mě pozve na kávu." Je to pro vás uvěřitelné? Vždyť tohle se vám může stát klidně v kavárně za rohem! A když se naučíte věřit v tyto drobnější pozitivní zážitky, časem budete schopni uvěřit i v naplnění těch velkých snů, které máte. Není to jednoduché, zvlášť pokud jste vyrůstali v zarytých přesvědčeních o nedostatku a smůle. Ale jde to, chce to jen čas, trpělivost, vytrvalost a motivaci. Určitě to stojí za to!
Ať vaše sny nezůstanou jen sny!"

- Radleigh Valentine


Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.