sobota 16. května 2015

Pojďme pracovat se zrcadlem (s Louise Hay)

TÝDENNÍ AFIRMACE:

Miluji a schvaluji sám/sama sebe a snadno si vybírám myšlenky, které mě vyživují.


Ahoj mí milí!

Co kdybychom tento týden začali tím, že budeme trochu pracovat se zrcadlem? Co na to říkáte?
Často žádám lidi, aby se podívali do svých vlastních očí a řekli o sobě něco pěkného pokaždé, když projdou kolem zrcadla. Tato pozitivní tvrzení se nazývají afirmace. Jste ochotní změnit hovory se sebou samými na pozitivní afirmace?

Velká část z toho, co si normálně říkáme a myslíme, je velice negativní a nevytváří nám nijak dobré zážitky. Všimli jste si toho, jak osamělí, nešťastní, chudí a nemocní lidé mluví? Jaká slova používají? Co sami pro sebe přijali jako pravdu?

Potřebujeme přetrénovat své myšlení a hovory na pozitivní vzory, pokud chceme změnu ve svých životech.
Pozitivní afirmace otevírá dveře. Je to bod ležící na samém začátku cesty ke změně. V podstatě říkáte své podvědomé mysli: "Přebírám teď zodpovědnost. Jsem si vědom/a toho, že existuje něco, co mohu změnit." Když věnujete pozornost svým myšlenkám, můžete začít vypouštět ty, které vám vytvářejí nechtěné zážitky v životě.

Začínáte rozhovor pokaždé nějakým stěžováním? Všimli jste si, že každá stížnost je afirmací něčeho, co ve svém životě vlastně nechcete? Pokaždé, když se nahněváte, afirmujete si, že chcete ve svém životě více hněvu. Pokaždé, když se cítíte jako oběť, afirmujete si, že se chcete nadále cítit jako oběť. Pokud vám připadá, že vám život nedává to, co si přejete mít ve svém světě, pak jistě nedostanete nic z toho všeho dobrého, co život dává všem ostatním.

Nejste špatný člověk jen proto, že takto myslíte. Jen jste se nikdy neučili, jak myslet a hovořit. Lidé po celém světě se nyní začínají učit, jak jejich myšlenky vytvářejí jejich zážitky. Kde začnete vy?

Pozitivní afirmace jsou řešení, která nahradí jakýkoli problém, který možná máte. Opakováním těchto afirmací stále dokola zaséváte nová semínka v úrodné půdě své podvědomé mysli, a ta se pro vás stanou skutečností.

Afirmujte si:

  • Mohu se cítit dobře ohledně sebe samé/ho!
  • Mohu ____________________ (doplňte cokoli, co si přejete).
  • Mohu to dokázat!

Dvakrát denně se postavte před zrcadlo a opakujte si tyto pozitivní afirmace desetkrát. (Pokud máte něco specifického, na čem byste chtěli pracovat, napište si své vlastní afirmace.) Jestliže vyvstanou nějaké pochybnosti, obavy nebo negativní myšlenky, všimněte si jich a rozpoznejte, čím jsou - starými omezujícími přesvědčeními, která se snaží zůstat. Jemně jim řekněte: "Běžte ven, už vás nepotřebuji." A pak si nadále opakujte své pozitivní afirmace.
Ty, které se pro vás při trvalém opakování stanou skutečností.

Dokážete to!


- Louise Hay

* * *

zdroj: Louise Hay Newsletter, louisehay.com
překlad: Magda Techetová

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.