středa 30. října 2019

Retrográdní fáze Merkuru ve znamení Štíra (31.10.-20.11. 2019)

OBECNĚ K RETROGRÁDNÍ FÁZI MERKURU 
Retrográdní fáze Merkuru nastává pravidelně třikrát až čtyřikrát do roka zhruba na 24 dní. Samotná retrográdní fáze je pouze jednou částí z celého retrográdní cyklu - spadá sem také období před a po této fázi, které se nazývají "stinná období". Během retrográdní fáze Merkuru dochází k selhávání komunikace a technologií. Lidé prožívají větší nervozitu a úzkost. Dochází ke zpoždění spojů a problémům při cestování. Také se v tomto období nejvíce ztrácejí věci. 
Během této fáze můžete zjistit, že lpíte na některých věcech, které vás spojují s minulostí. Můžete nečekaně potkat také osoby z vaší minulosti. Lidé mají chaos ve svých myšlenkách, v komunikaci, elektronice a cestování. Je třeba dbát na jasné vyjadřování a pečlivě volit slova. Snažte se nereagovat okamžitě na popud nikoho druhého, přestože vás třeba provokuje. Nenechte se strhnout do hádek. Dopřejte si chvíli na zklidnění, pokud se cítíte přetížení nynějším hektickým tempem. Dvakrát si čtěte své e-maily či příspěvky, než je odešlete. 
Uzavírání smluv se na toto období také nedoporučuje, neboť některé důležité detaily mohou být skryty či neznámy. Budete-li se vydávat v tomto období na cestu autem, nechte si své vozidlo raději zkontrolovat. 

Třetí retrográdní fáze Merkuru roku 2019, tentokrát ve znamení Štíra, započne 31. října a potrvá do 20. listopadu. 

Retrográdní fáze Merkuru na přelomu října a listopadu 2019 nebude tak těžká jako ty jiné. Měla by nám napomoci vysvětlit a vyřešit různá nedorozumění, neboť bude prodchnutá smyslem pro spolupráci a harmonii. Má totiž přátelskou, společenskou atmosféru díky konjunkci s Venuší, planetou lásky a míru.

RETROGRÁDNÍ FÁZE SE DĚLÍ NA TŘI OBDOBÍ:
1. Období před retrográdní fází (11.-31.10.)
2. Samotná retrográdní fáze (31.10.-20.11.)
3. Období po retrográdní fázi (20.11.-7.12.)

1. OBDOBÍ PŘED RETROGRÁDNÍ FÁZÍ (11.-31.10.)
Merkur vstupuje do retrográdní zóny ve znamení Štíra 11. října. Během tohoto období začnete pociťovat první známky problémů v oblasti myšlení, komunikace či přepravy. 

2. RETROGRÁDNÍ FÁZE MERKURU (31.10.-20.11.)
Merkur vstupuje do retrográdní fáze 31.října ve znamení Štíra a připojuje se k Venuši. To dává tomuto období nádech společenského, milujícího a ženského vlivu. 
Merkur v konjunkci s Venuší činí tuto retrográdní fázi pravým časem pro vyjádření svých citů někomu, koho milujete. Dostává vás do kontaktu s tím, co na daném člověku milujete, a usnadňuje vám podělit se o svou náklonnost. Stejně tak i druzí lidé budou moci snáze vyjadřovat své city vám. Můžete obdržet kompliment, dopis, pozvánku, dárek nebo dokonce i nějaké peníze. 
Zvýšené množství sociálních interakcí a mezilidského umění činí tento čas skvělým pro žádosti o laskavost či pozvánku na schůzku. Přeje obnově starých přátelství i utváření nových. Přestože retrográdní fáze Merkuru jako taková způsobuje spíše problémy v komunikaci, tento aspekt přeje spolupráci a vyjednávání. Pomůže vám najít míruplná řešení na jakékoli neshody.
Hvězda Toliman, která je v konstelaci s retrográdním Merkurem, přináší přátelství, dobročinnost, dobrou vůli, jemnost a pozici cti a síly. 
Společně Merkur, Venuše a hvězda Toliman přinášejí popularitu, přátele, inteligenci, úspěch v podnikání a umělecké schopnosti. Mohou však také přispívat k proměnlivosti nálad, nerozhodnosti, hledání chyb na druhých, problém se zavděčit, sklon k aférkám, problémům doma nebo zklamaným očekáváním. 

3. OBDOBÍ PO RETROGRÁDNÍ FÁZI (20.11.-7.12.)
Merkur se vrací do přímého směru 20. listopadu. Stejně jako ve své retrográdní fázi bude i v tomto čase ve spojení s Venuší. 
Sextil Měsíce s Merkurem v této fázi je dobrý pro navazování kontaktů a pobyt ve společnosti, neboť budete mít dobrou náladu a chuť mluvit. Nebudete si muset dělat starosti s tím, co jak říct, neboť budete v kontaktu se svými pocity i s pocity druhých lidí. Rovněž to bude příznivý čas pro vyjasnění si a vyřešení rodinných a vztahových problémů, protože budete vnímavější a chápavější než obvykle. Stejně tak to bude snazší i pro vaše blízké, aby se podělili o své pocity s vámi. 
Hvězda Acrux uvede některé do mystické, magické nálady či do tajů filozofie.
Hvězda Alphecca přináší čest, hrdost a umělecké schopnosti. Spolu s Merkurem je příznivá pro přátelství a jeho výhody. 

7. prosince pak Merkur již zcela opustí retrográdní zónu.

* * *

zdroj: https://astrologyking.com/mercury-retrograde-2019/
překlad: Magda TechetováŽádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.