středa 2. ledna 2019

Dopřejte si potřebné zklidnění a péči

Období po Novém roce tradičně zasvěcujeme změnám, ke kterým jsme se zavázali v rámci svých předsevzetí a nebo se k nim odhodlali ve víru všudypřítomného nadšení do nových začátků. Přestože je skvělé pustit se do toho, k čemu se cítíme inspirováni, připomínají nám naši andělé, že se potřebujeme dobře starat sami o sebe, a radí nám, abychom se na chvíli zastavili nebo alespoň zpomalili a věnovali si potřebnou péči. 

Mnozí z nás mají mezi svými plánovanými změnami například změnu jídelníčku a cvičebních či spánkových návyků, ukončení závislostí na škodlivých látkách či škodlivých návycích v chování. I to patří ke zdravé péči o sebe, která je nezbytná ke všemu ostatnímu, co potřebujeme dělat. Někteří v tomto období i onemocněli, aby se konečně zastavili a dali sami sebe a své zdraví na první místo, kam ve skutečnosti patří. Vedle péče o své fyzické tělo je však stejnou měrou důležité pečovat o své myšlenky, pocity a naladění.  

Pokud jde o myšlenky, často si plníme hlavu takovými, které nám zbytečně ubližují a nic neřeší. Patří k nim starosti, nekonečné analyzování situace, které nikam nevede, souzení druhých lidí nebo stavu věcí - a z nich plynoucí pocity strachu, úzkosti, napětí, hněvu, křivdy, závisti, bezmoci a mnohé další. Tyto pocity se stávají naším naladěním a energií, která k sobě táhne tutéž energii z okolí a přitahuje k nám věci, které si nepřejeme, ale které zkrátka ladí s tím, co v sobě momentálně přechováváme. Jsme tedy vedeni nejen k detoxikaci těla ve smyslu vypuštění nezdravých jídel a návyků, ale i k detoxikaci našich myšlenek a pocitů. 

Jak asi víte, mezi mé oblíbené nástroje k tomuto účelu patří deník, ať už papírový nebo elektronický. Dá se do něho vypsat úplně všechno, aniž by to komukoli ublížilo. Nemusíme se stydět za to, že máme právě tyto myšlenky, právě tyto pocity. Jsou prostě lidské. Ale ty, které nám neslouží, nechme prostě jít, nechme je proplynout jako vodu v řece, a nevěnujme jim ani o trochu více pozornosti než je nutné. Jak říká ono známé přirovnání o dvou vlcích, kteří žijí v našem nitru a bojují spolu: Vyhraje ten, kterého krmíme. Záleží tedy na nás, zda v sobě budeme vyživovat myšlenky a pocity plné zloby, strachu aj. a nebo ty plné lásky, empatie a smíření. 

V neposlední řadě patří k péči o naše zdraví i příznivé prostředí, v němž žijeme. Náš domov by nám měl přinášet pocit harmonie, vřelosti a tolik potřebného klidu. Pokud to tak není, ať už z důvodu neuspořádaných či přebývajících věcí, nebo z nějakého jiného, jsme nyní vedeni k tomu, abychom s tím něco udělali. Vždy se dá něco udělat pro to, abychom se doma cítili lépe, přestože svůj domov sdílíme se svými blízkými, a nebo se nacházíme právě na cestách a své zázemí si vytváříme tam, kde zrovna jsme. Zbavme se tedy všeho nepotřebného i ve svém domově a nechme ho znovu dýchat. Naplňme ho příjemnou hudbou, vyzdobme ho dekoracemi a barvami, rozmístěme v něm hezké obrázky či fotografie nebo zkusme něco jiného, čím v nás bude náš domov probouzet vřelé a láskyplné pocity a myšlenky. Se zkrášlováním a zútulňováním domova nám může také pomoci archanděl Jofiel (tak jako se zkrášlováním našich myšlenek, pocitů i fyzického vzhledu), a tak si ho zavolejme a požádejme ho, aby nás v našem záměru vnést do svého života více harmonie a krásy podpořil. 

Propusťme ze svého života všechno, co už nám neslouží nebo nám škodí, a uvolněme místo, které tím vším bylo zabíráno. Přirozeně pak bude zaplněno něčím novým, co bude v souladu s naším novým naladěním. Nechť je tedy naše naladění co nejkrásnější, nejzdravější a nejláskyplnější, jaké jen může být :) 

- Magda 


Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.