sobota 14. prosince 2013

Jak odpustit sobě a druhým

Afirmace: "Odpouštím všem svým minulým zážitkům."

Zdravím vás, mí milí.

Když se řekne slovo odpuštění, co se vám vybaví? Kdo je tou osobou nebo co je tím zážitkem, u nichž cítíte, že jim nemůžete nikdy, nikdy odpustit? Co vás to drží v minulosti? Když odmítáte odpustit, lpíte na své minulosti, a je pro vás nemožné být přítomni v současném okamžiku. A pouze tehdy, když jste v přítomném okamžiku, můžete vytvářet svou budoucnost.

Odpuštění je dar, který dáváte sami sobě. Osvobozuje vás od vaší minulosti, od minulých zážitků a minulých vztahů. Dovoluje vám žít v přítomném čase. Když odpustíte sobě samým a odpustíte i druhým, budete zcela jistě svobodní. S odpuštěním se pojí ohromný smysl pro svobodu. Často potřebujete odpustit sami sobě za to, že jste se přiváděli do bolestných situací a nemilovali sami sebe natolik, abyste se od nich oprostili. Proto, milujte sami sebe, odpusťte si, odpouštějte druhým a buďte přítomni v současném okamžiku. Dívejte se, jak se stará hořkost a bolest odvalují z vašich zad a jak se dveře vašeho srdce otevírají dokořán. Když vycházíte z lásky, jste vždy v bezpečí. Odpusťte všem. Odpusťte sobě samým. Odpusťte svým minulým zážitkům. Jste svobodní.

Pamatujte, že nemusíme vědět, JAK odpustit. Jediné, co musíme udělat, je BÝT OCHOTNI odpustit. Vesmír sám se postará o to, jak se to stane.

Zde jsou některé afirmace, které vám mohou pomoci s odpuštěním:

Přecházím z odpuštění k pochopení a mám se všemi soucit.

Vím, že ty staré, negativní vzory mě již nadále neomezují. Nechávám je odejít s lehkostí.

Když odpouštím sám/sama sobě, stává se pro mě snažším odpustit i druhým.

Odpouštím všem lidem ze své minulosti za všechno, co mi na nich připadalo špatné. Propouštím je s láskou.

Jsem připraven/a se uzdravit. Jsem ochotný/á odpustit. Všechno je v pořádku.

S láskou

Louise L. Hay

* * *

zdroj: louisehay.com
překlad: Magda Techetová


Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.