úterý 1. prosince 2015

Dávání a přijímání v duchovní praxi

Dávání a přijímání jsou rovnocenně důležité energie a obě jsou nutné pro vyrovnaný život. Služebníci světla  jsou od přírody dárci a opatrovatelé. Mají ve svých duších, instinktech a DNA pomoc druhým, aby se cítili lépe a zdravěji. Je však nezbytné všechno to dávání vyrovnat stejnou mírou přijímání. Přijímání je vám možná proti srsti, protože vás ego nutí cítit se:

Zavázáni: "Když mi něco dáš, budu ti dlužit."
Nepotřební: "Dokud jsem já tím, kdo dává, jsem potřebný/á. Ale když mi dáš něco ty, pak budu potřebovat já tebe."
Bez kontroly: "Mám sebe a svou činnost pod kontrolou, ale nemohu kontrolovat, když ty něco dáváš mně."
Provinilí: "Necítím se hoden/hodna toho, abych od tebe něco přijímal/a."
Pasivně-agresivní: "Nechci, abys měl z mé radosti pocit uspokojení."

Tyto (obvykle nevědomé) pocity a strach založený na egu mohou mít své kořeny v minulých životech, kdy jste hráli roli služebníka či otroka, nebo jste byli nějakým jiným způsobem pod kontrolou. Obvykle však tyto bloky pramení z naslouchání egu, které je celé o strachu, a jeho záškodnickým plánem je, abyste zapomněli na svou božskou identitu a smysl života. Ego vás a ostatní chce udržet ve strachu a nejistotě, protože to představuje jeho zázemí a živnou půdu. 
Naštěstí nemáte jediný důvod naslouchat blábolení ega, neboť onou důležitou částí, která provádí duchovní služby, jež nabízíte, je vaše Vyšší Já, které je jedno s Bohem. Vaše Vyšší Já totiž duchovním učitelem, léčitelem a služebníkem světla již je. Prostřednictvím svého Vyššího Já vyjadřujete čirou božskou lásku, moudrost a tvořivost jako jasným prizmatem slunečného dne.

Pokud pouze rozdáváte a nedovolíte si přijímat, budete mít pocit vyhoření a vyčerpanosti. Budete se také cítit rozmrzele, protože někde hluboko uvnitř si budete přát, aby druzí uhádli vaše přání a splnili je. To ale ve vztazích není fér. Musíte lidem říct, co je pro vás důležité. Jestliže k vašim potřebám nastavují hluché ucho a vy jste je jasně nastínili, pak je asi na čase tento vztah přehodnotit. 

Dávání představuje mužskou energii a přijímání zase ženskou. Jak jsem probrala ve své knize Božská magie, pro správně vyvážený život jsou zapotřebí obě dvě. Mimoto jsou přijímání a ženská energie základem parapsychologického uvědomění. Abyste mohli slyšet božská poselství, musíte být vnímaví. Jinak povedete rozhovor, v němž nikdo neposlouchá.

Dávání a přijímání procvičujte každý den, a to alespoň třikrát. Když vám někdo nabídne pomoc, usmějte se a řekněte: "Ano, prosím" nebo "Děkuji". Předejte vinu či jiné těžké emoce Bohu a andělům. Výjimky tvoří případy, kdy máte silný vnitřní pocit, abyste si s danou osobou nic nezačínali. Vždy poslouchejte vnitřní pocity.
Když vám budou studenti či klienti platit, prostě jim jen poděkujte a napište účtenku. Nehovořte, prosím, o tom, jak je vám přijímání peněz proti srsti, a jak provinile se cítíte. Tento rozhovor si schovejte pro Boha a své strážné anděly, kteří vám dokážou dodat jistotu a uzdravit vaše pocity. 
Tím, že za své služby přijímáte platbu, provádíte "výměnu energie", kde darované z vaší strany je vyrovnáváno přijetím platby. Vaši studenti a klienti ještě víc ocení vaše služby, protože dali za výměnu něco hodnotného, aby je získali. Vůbec se nelišíte od jiných léčitelů, kteří přijímají peníze, jako jsou lékaři a sestry, kteří také vykonávají posvátnou profesi jako vy.

Když za své služby určíte cenu, dostane se vám podpory v mnoha důležitých oblastech. Tyto peníze vám umožní věnovat své učitelské či léčitelské praxi více času. Nepřijmete-li je, pak budete muset trávit cenný čas v práci, abyste peníze vydělali... a to je přesně ten čas, který byste místo toho mohli věnovat službě svým studentům, klientům a Bohu. 

Vaše minulé životy, kdy jste stáli s žebráckou miskou, jsou pryč. Dnes jste profesionály, kteří si za svou práci zaslouží mzdu. Nezapomínejte, že Bůh odpovídá na modlitby i prostřednictvím lidí. Vaši studenti a klienti, kteří vám chtějí za práci zaplatit, jsou součástí odpovědi na vaše modlitby. Prostě jen řekněte "Ano" a "Děkuji" a dovolte si přijímat.

* * *

- z knihy Andělská terapie - pracovní kniha, Doreen Virtue 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.