pátek 29. ledna 2016

Buďte v harmonii s proudem života (od Louise Hay)

Zjišťujete, že neustále spěcháte? Máte vždy zpoždění a připadá vám, že nemáte čas pod kontrolou? Protože žijeme v tomto světě rychlého tempa, máme sklon neustále pobíhat kolem. Neustále bojujeme s hodinami a nemáme dost času dostat se tam, kam potřebujeme, nebo dodělat věci, které dodělat máme. Ustupte na okamžik o krok zpět a podívejte se na svůj každodenní život. Najděte důvody, proč neustále spěcháte. Když si to dovolíte a řeknete si, že máte k dispozici všechen čas na světě, zjistíte, že všechno přesně zapadá na své místo.

Máte naprostou kontrolu nad svým životem. Žádné jiné faktory za vás nerozhodují. Pokud se cítíte uspěchaní, volíte si nedávat sami sobě dost času a čas se urychluje. Čas je přesně takový, jakým ho děláte. Jediné, co je třeba, je věřit, že máte dostatek času na všechny věci, které chcete dělat. Věřte mi, ten čas se najednou objeví. Stěžujeme si, že jsme upoutáni k přísnému rozvrhu, ale kým? Sami se snažíme dostát rozmarům jiných. A náš sklon pak tíhne k obviňování druhých.
 
Dovolte si převzít vládu nad svým životem a nad svými rozhodnutími. Nenechte čas, aby ovládal vás. Máte všechen čas na světě, mí drazí. Zkuste si na svůj den setřídit priority tím, že si noc předtím uděláte seznam věcí, které cítíte jako nejdůležitější. Zjistíte, že nic nezabere tak dlouho, jak to vypadá. To uvolní váš čas, a tak další den nebudete muset spěchat. Začněte tím, že si vyberete pár bodů, na které se soustředíte nejvíc. Jak moc mentální energie spotřebujete na spěchání kvůli tomu či onomu úkolu? Je to práce? Peníze? Pokud trávíte příliš mnoho času prací a pobíháním sem tam, možná se cítíte uspěchaní, protože ve svém životě postrádáte rovnováhu. Máte-li vytížený den, připravte se noc předtím. Nachystejte si zdravý oběd. Zabalte si oblečení na cvičení, abyste mohli jít na procházku nebo si zaběhat o přestávce. Spát 8 hodin je stejně důležité jako 8 hodin pracovat. Je stejně důležité dopřát si zdravé jídlo jako obstarat všechny pochůzky.

Uděláte-li si čas na to, abyste nechali své tělo odpočinout a dobře se o něj starali, bude se vám lépe dařit. Váš pracovní výkon se zvýší a vy nebudete mít pocit, že jste pracovali celý den. Váš seznam se může skládat ze zaplacení účtů, cvičení, meditace, práce, času stráveného s milovanými lidmi a dalších věcí. Jakmile děláme to, co je dobré pro naše tělo a mysl, máme všechen čas na světě. Když se vyčerpáváme kvůli věcem, na kterých nezáleží nebo pro nás nejsou dobré, končíme pak s nedostatkem času na věci, které pro nás dobré jsou. Vláda nad vaším časem a jeho řízení vám umožní dělat to, co milujete, a zároveň cítit, že je vše vyřízené. Máte tolik času, kolik si ho dáte. Dopřejte si chvíli na ovonění květin a svým životem neuhánějte.

Mnohé naše stresy pramení z odsudků sebe samých a vytyčování si fyzických a materiálních cílů namísto dokonalé a bezdpomínečné lásky k sobě. Když máte sami sebe rádi a dovolujete i svému životu, aby vás miloval, pak žijete v hojnosti a naplnění. Když se přijmete se vším všudy, stáváte se celistvými a uzdravenými. 

Afirmujme si: Vytvářím si své vlastní bezpečí a jistotu tím, že důvěřuji procesu života.

S láskou,

- Louise L. Hay

* * *

zdroj: Louise Hay Newsletter
překlad: Magda Techetová
Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.