pondělí 29. února 2016

10 afirmací k uzdravení zlomeného srdce (od Louise L. Hay)

Můj drahý přítel David Kessler a já jsme společně napsali knihu Miluj své srdce, abychom vám pomohli k léčení po utrpení ztráty. Období žalu je těžké, ale vaše myšlenky k vašemu prožívanému trápení často ještě přidávají.
Když lidé přemýšlejí o ztrátě, pomyšlení na to, že by v ní mohli najít nějaký smysl nebo něco prospěšného, se zdá být rozporuplná. Ale ať už je to rozchod, rozvod nebo dokonce smrt, dá se v tom najít něco mnohem víc, v závislosti na tom, jak o dané věci přemýšlíte. I když nemůžete ztrátu zvrátit, vaše myšlenky mohou změnit vše, co se odehrává po ní.
Žal a truchlení jsou záležitostí srdce a duše. Oplakejte svou ztrátu, vpusťte ji dovnitř a stravte s ní čas. Trápení je však volitelnou částí. Pamatujte, že do tohoto života přicházíte uprostřed filmu a opouštíte ho také uprostřed; a stejně tak i lidé, které milujete. Láska nikdy neumírá a duše nezná nic takového jako je ztráta.
Protože vaše myšlení ovlivňuje to, jak prožíváte svou ztrátu, vytvořte si záměr prožít svůj žal něžným a láskyplným způsobem. A pamatujte ve své mysli na to, že zlomené srdce je zároveň i otevřené srdce.
Dovolte svému myšlení vnést do vašeho zármutku naději. Vybírejte si své myšlenky moudře. Buďte k sobě laskaví a myslete na ztrátu s láskou. Oplakáváte-li smrt milovaného člověka, vzpomínejte na to, jak jste je milovali, když tady ještě byli; vězte, že je můžete milovat i nadále, přestože nejsou fyzicky s vámi. Můžete přejít od žalu ke smíření. Konce jsou také začátky. Ráda bych vás povzbudila k tomu, abyste užívali afirmace a učení, která jsou v knize uvedena, zatímco budete procházet obdobím ztráty, i v jakémkoli aspektu vašeho života. Věnujte pozornost svému myšlení a změňte ho tam, kde nemůžete najít klid. Tím vnesete více štěstí do svého života i těm kolem vás.
Těžká období vám mohou posloužit i jako připomínka toho, že naše vztahy jsou velkými dary. Ztráta nám může připomenout, že samotný život je dar. Nezapomínejte se milovat. Zasloužíte si to. Jste dar.

10 AFIRMACÍ K LÉČENÍ VAŠEHO SRDCE:

1. Všechny mé vztahy jsou vedeny láskou.
2. Všechny věci se odhalují tehdy, kdy mají.
3. Když si dovoluji oplakávat svou ztrátu, léčím se.
4. I ve svém zármutku se miluji.
5. Cítím svůj žal, ale nebudu se v něm utápět.
6. Vážím si naší lásky víc, než ztráty.
7. V jakékoli situaci mohu najít štěstí.
8. Miluji život a život miluje mě.
9. Žiji a miluji.
10. Jsem uzdravený/á.

- Louise L. Hay


* * *

zdroj: http://www.healyourlife.com/10-affirmations-to-heal-your-broken-heart 
překlad: Magda Techetová

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.