úterý 17. října 2017

Nepleťte si hlubokou lásku s intenzivním dramatem

V průběhu vašeho dětství se postupně vytvářely vaše představy o tom, co znamená "být milováni" a co je to "domov" podle toho, jak jste se cítili a co jste pozorovali ve svém blízkém okolí. Pokud jste tedy vyrůstali v prostředí, kde jste se jako malí často báli o své bezpečí či o svůj život (který tehdy opravdu závisel na lásce a péči vašich bližních!), např. v rodině alkoholiků či duševně nevyrovnaných nebo citově nepřístupných lidí, mohli jste si odnést do života negativní vzor "domova" a mylnou představu o "lásce". Když se tedy v současnosti snažíte najít si partnera či partnerku, s nimiž byste nalezli pocit "domova", velmi pravděpodobně navážete vztah s někým, kdo ve vás bude vyvolávat stejný strach o přežití a ze ztráty lásky, jaký jste prožívali v dětství, neboť jste se naučili mylně považovat intenzivní strach za lásku.

Nacházíte-li se pak v dysfunkčním vztahu, kde vás druhý člověk vydírá, vyhrožuje vám nebo vás jakkoli zneužívá (vaše city, tělo, kontakty, majetek aj.) a ubližuje vám, cítíte zvláštní "lásku" i přes všechnu bolest, kterou prožíváte, i přesto, že uvnitř víte, že takto vztah vypadat nemá a že toto skutečná láska není. Intenzivní strach, který ve vás daný vztah vyvolává, máte přese všechno utrpení podvědomě spojený s pocitem "lásky" či "domova". Navíc s každým dalším zraněním utrpěným ve vztahu ztrácíte své sebevědomí a sebedůvěru, a o to více se pak poutáte k partnerovi či partnerce, kteří vás zneužívají, jako k domnělému zdroji lásky, po které tolik toužíte. Tím jim však umožňujete vás zneužívat ještě více. Pokud v takovém vztahu nastane výjimečně nějaká světlá chvíle, upínáte se k ní jako k důkazu, že JE to opravdu láska a že váš vztah JE dobrý, přestože je těchto světlých chvil jen nepatrný zlomek ve srovnání s celkovým průběhem vztahu. Navíc tyto světlé chvíle často slouží jako další manipulativní prostředek, který zneužívající člověk využívá k tomu, abyste nemohli tvrdit, že byl váš vztah "jen špatný" - a aby pro vás tedy bylo případně těžší ho opustit. Vaše ochota snášet utrpení, bojovat o lásku, držet se i sebemenšího náznaku "lásky" a palčivá bolest z představy její ztráty je bohužel velmi snadno zneužitelná každým, kdo s vámi chce manipulovat a mít nad vámi kontrolu.  

Pokud se nacházíte ve vztahu, kde nikdy není nic jisté a na nic se nemůžete opravdu spolehnout, který je plný příslibů, ale málokdy nebo nikdy naplněných, v němž nevíte, čemu vlastně můžete a nemůžete věřit, a v němž neustále trpíte bolestivou nejistotou, pak si můžete být jisti, že se jedná o formu manipulace a zneužívání vaší touhy po lásce. 

Láska nikdy nebolí! Člověk, který vás skutečně miluje, vás nikdy vědomě nezraňuje a nikdy nedělá záměrně věci, o nichž ví, že vám ubližují! Je důležité, abyste si přestali plést hlubokou lásku s intenzivním dramatem, které vás k druhému člověku více a více připoutává vaším strachem! Manipulátor váš strach nezažene - ve skutečnosti ho bude ještě prohlubovat, aby měl nad vámi co největší moc! Pocit bezpečí, pocit domova, pocit lásky, který hledáte, nikdy nedostanete od vztahu s někým, kdo ve vás vyvolává strach a nejistotu! Na fyzické úrovni tento permanentní stres navíc ničí i vaše tělo, které může vážně onemocnět! Takové následky za žádný vztah nestojí! Uvědomte si tedy prosím, kde leží skutečná priorita! Vaše priorita není v nějakém vztahu, není v žádném člověku nebo v nějakých konkrétních podmínkách; je ve vás a ve vašem duševním a fyzickém zdraví, bez kterého byste nic z toho ostatního vůbec neměli! Zaměřte se tedy prosím primárně na to, abyste uzdravili sami sebe, abyste se vyléčili ze svého trýznivého strachu z opuštění, z nezdravých vzorců a mylných, destruktivních představ o tom, jak vypadá láska. Naučte se být šťastní bez ohledu na to, zda máte či nemáte vztah. JE to možné! Najděte bezpečí sami v sobě!

Když nebudete mít strach z opuštění a samoty, nikdo ho proti vám nebude moci zneužívat. A především nebude tento strach ubližovat vám samotným, protože každý strach, který cítíte, ničí v první řadě vás.

Milujte sami sebe natolik, abyste nikomu nedovolili vás zneužívat. Jste cenní lidé s velkým laskavým srdcem a vaše láska sem přišla léčit tento svět - ne živit ty, kdo mu škodí! Odmítněte jakékoli další zneužívání! Učiňte konec nezdravému obětování se a sebeničení! Přestaňte udržovat vztahy, v nichž se vašich citů zneužívá k živení něčího ega! I kdyby vás druhý člověk opustil, o nic tím nepřijdete! Pokud vás totiž někdo skutečně miluje, pak vás ve vašich zdravých změnách a volbách vždy podpoří, místo aby vás opustil, snažil se vás "držet pod zámkem" nebo se vám začal mstít. Ztráta někoho, kdo vás nemiluje, vás nebude bolet - to jen vaše zklamaná přání a očekávání. Avšak vězte, že tato bolest nikdy nebude tak velká jako ta, kterou byste cítili, kdybyste ztratili sami sebe.

* * *

- Poselství archanděla Michaela, Magda TechetováChcete-li podpořit mou činnost finančním příspěvkem, s láskou a vděčností ho uvítám ♥

* * *
Číslo účtu: 2000715953/2010
IBAN: CZ9320100000002000715953
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX

* * *

Srdečně děkuji za jakoukoli formu podpory, včetně přeposlání textu dalším lidem, kterým by mohl pomoci :-)

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.