sobota 19. října 2013

Uvědomte si, jak jste vlastně šťastní

"Už jsi někdy viděla strom, který by naříkal nad jedním svým suchým lístkem, když má přitom korunu plnou nádherných zelených a zdravých lístků? Určitě ne, viď? Ale přesně jako takový strom vypadáš, když běduješ nad něčím, co nemáš nebo co není takové, jaké to chceš, nebo když si děláš starosti a přehlížíš všechno krásné, co máš okolo sebe. Stačí se rozhlédnout - uvidíš milující rodinu, milujícího partnera, milující přátele, mnoho úspěšně zakončených úkolů, mnoho pozitivních posunů ve tvém životě, milá setkání se zvířátky, dostatek dobrého jídla i věcí, které potřebuješ. Není toho málo, že? Tak na to nezapomínej.

Máš toho v životě tolik, z čeho se můžeš radovat, a ty si vybereš jednu jedinou hloupost, kterou nemáš, a běduješ. Máš tolik milujících lidí okolo sebe a ty si vybereš jednoho jediného, který tě nemá rád a nechová se k tobě hezky, a běduješ. Máš za sebou tolik věcí, které se ti podařily, a ty si vybereš jednu, která se ti nepovedla, a běduješ. Co z toho máš? Jen ti utíká čas, který bys mohla strávit radostí. Jen ztrácíš energii starostmi a strachem z nedostatku, namísto abys ji získávala štěstím z veškeré hojnosti, která je ve tvém životě plně přítomna.

Nezapomínej už na všechno to krásné a hezké kvůli pár hloupostem, které takové nejsou. Každý strom má mezi svými krásnými zelenými lístky několik suchých lístků bez života. Zabývá se snad jimi? Ne, nezabývá. Nechá je, aby přirozeně odlétly a uvolnily místo na větvích novým lístkům. Takový je život. Zcela přirozený, plynulý a nádherný. Nenech se zastavit jedním neúspěchem, jedním zklamáním, jedním zraněním, jedním nesplněným očekáváním.... protože za tím vším stojí mnohonásobně více úspěchů, potěšení, pomoci a splněných přání. To stojí za pozornost, nebo ne?

Obrať svůj pohled ke slunci jako květina a nenech si kazit radost tím, že ti uletěl jeden uvadlý okvětní lístek. Nech zářit všechny své barvy, dýchej čerstvý vzduch, dívej se na modré nebe, raduj se z krásy motýlků, nech se ovlažovat jemným deštěm a příjemným vánkem, a buď vděčná za všechno to nádherné a úžasné, co k tobě neustále přichází. Není toho málo. Jen to neustále přehlížíš. Tak se přestaň dívat do tmy a uvidíš světlo. Je jen a jen na tobě, kam obrátíš svůj pohled."

* * *

(Poselství přírodních bytostí, M.T.)


Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.