neděle 23. března 2014

Doreenin deníček: O uvíznutí v situacích a jak se z nich dostat ven

20.březen 2014

Dnes jsme se s Michaelem procházeli kolem San Francisca a cestou jsme prošli kolem Tiffanyho obchodu, což mi připomnělo milou a andělskou Audrey Hepburn ve filmu Snídaně u Tiffanyho.
Jak jsme tudy procházeli, myslela jsem na svého přítele, který v podniku Tiffany uvízl. Pracoval pro tento podnik mnoho let a dosáhl ve své kariéře bodu, v němž už pro něj práce není překážkou a zároveň není ani jeho vysněným povoláním. Sní o tom, že bude umělec. Jeho díla jsou nádherná a dobře se prodávají.
A tak jsem se zastavila u toho domu a požádala jsem Nebesa o poselství pro mého přítele, aby mu pomohla získat odvahu pustit se do svého vysněného povolání. Také jsem poprosila o poselství pro všechny, kteří se cítí uvíznutí.
Zpráva, kterou jsem přijala, byla nečekaná, a přitom dávala dokonalý smysl:

"Vždy lpíte právě na tom, na co jste alergičtí."

Nebesa mi vysvětlila, že jsme v těchto nezdravých situacích neuvízli - ale že jsme závislí na přílivu adrenalinu, histaminu a stresu, který v nás vyvolávají.

Ať už tuto alergii a závislost máme vůči nějaké látce jako je alkohol, nikotin, cukr nebo kofein, je to přesně stejné, jako když setrváváme v nezdravém zaměstnání, vztahu nebo životní situaci.
Setrvávání v nezdravé situaci je v podstatě lpění na její energii. Tímto lpěním a setrváváním v dané situaci ego ospravedlňuje své chování. Strach je vždy ospravedlnění pro naše chování. Když setrváme v nezdravé situaci, zdá se, že to zmírňuje naši úzkost, ale rozhodně to vede k většímu stresu.
Ego nám namlouvá, že když tento přístup ukončíme a opustíme nezdravou situaci, stane se něco velmi zlého. I když je ve skutečnosti pravdou opak. Strach nám vždy lže.

Můžete poprosit Nebesa, aby vám pomohla snížit touhu po čemkoli nezdravém. Ať už se chcete oprostit od čehokoli, v čem jste uvízli, velkou roli v tom hraje vaše svobodná vůle.
I když se může zdát děsivé udělat změnu, obzvláště pokud se cítíme nejistí ohledně následků a budoucnosti, je součástí našeho duchovního růstu a budování sebedůvěry převzít zodpovědnost za naše životy a jednat.


Jen vy můžete rozhodnout, zda situaci opustíte nebo v ní setrváte. Nikdo jiný za vás toto rozhodnutí neudělá. Vy sami se musíte zachránit!

Viděla jsem již mnohokrát, že pokud neopustíte škodlivou situaci, pak možná tato situace rozhodne sama. Například člověk, který setrvává v mizerném zaměstnání, obvykle skončí s výpovědí. To proto, že v této práci neleží jeho srdce.

Někdy se stane, že se situace dotkne samotného dna vaší trpělivosti a tolerování nezdravé situace. V takových případech vám Vesmír dělá obrovskou laskavost - je to pro vás už tak nesnesitelné, že nemáte jinou možnost, než se sebrat a pro vlastní dobro situaci opustit.


A co vy? Cítíte se momentálně v něčem uvíznutí? Opustili jste nějakou nezdravou situaci? Co jste se z tohoto zážitku naučili? Sdílejme to spolu a podpořme se navzájem.

Přeji vám krásný den plný jasnosti, odvahy a svobody.

S láskou,
Doreen


* * *

zdroj: facebook.com/DoreenVirtue444
překlad: Magda Techetová

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.