neděle 16. března 2014

Žehnejte své práci láskou

Možná jste v zaměstnání, kde se cítíte zaklíněni, nebo svou práci nenávidíte, případně pracujete jen pro výplatu. Rozhodně existují věci, které můžete udělat pro nastolení pozitivních změn. Tyto myšlenky mohou působit příliš jednoduše nebo hloupě, ale já vím, že fungují. Viděla jsem nespočet lidí, kteří změnili svou pracovní situací k lepšímu.

Nejsilnějším nástrojem ke změně jakékoli situace je požehnání láskou. Ať už pracujete kdekoli a ať to místo vnímáte jakkoli, požehnejte mu láskou. Myslím to doslova. Řekněte: "Žehnám své práci láskou."
A u toho nezůstávejte. Žehnejte láskou: budově vašeho pracoviště, vybavení té budovy, svému stolu, pokud nějaký máte, pultu, pokud za nějakým pracujete, strojům, které případně používáte, výrobkům, zákazníkům, lidem, se kterými pracujete a lidem, pro které pracujete a čemukoli dalšímu, co s touto prací souvisí. Udělá to zázraky.

Pokud máte s některým ze spolupracovníků problém, změňte situaci pomocí své mysli. Použijte afirmaci: Mám skvělé vztahy se všemi v práci, včetně _________. Pokaždé, když si na toho člověka vzpomenete, afirmaci opakujte. Budete udiveni, jak se situace zlepší. Možná vyvstane řešení, které vás dřív nenapadlo. Řekněte, co říci chcete, a nechte Vesmír přijít na to, jak s tím naloží.
Pokud si chcete opatřit nové zaměstnání, tak kromě žehnání současné práci přidejte afirmaci: Přepouštím tuto práci s láskou dalšímu člověku, který tu bude rád. Ta práce pro vás byla v té době ideální. Byl to skvělý odraz vašeho smyslu pro vlastní cenu. Nyní rostete směrem  k novým věcem. Nyní je vaše afirmace: Vím, že existují lidé, kteří hledají přesně to, co jim mohu nabídnout. Nyní přijímám práci, která zužitkuje mé kreativní nadání a schopnosti. Tato práce je hluboce naplňující a je pro mě radostí jít každý den do zaměstnání. Pracuji s lidmi a pro lidi, kteří mě oceňují. Budova je světlá, jasná, vzdušná a plná entuziasmu. Je na ideálním místě a vydělávám si v ní dobré peníze, za které jsem hluboce vděčný/á.

Pokud svou nynější práci nesnášíte, vezmete si s sebou ten pocit nenávisti. I pokud seženete nové, dobré zaměstnání, budete ho brzy nenávidět také. Na nové místo si přinesete pocity, které máte nyní. Pokud žijete ve světě nespokojenosti, najdete nespokojenost všude, kam vkročíte. Musíte své vědomí změnit teď a až pak uvidíte ve svém životě pozitivní změny. A až do vašeho života vkročí nová práce, bude dobrá a vy ji oceníte a bude se vám líbit.

Pokud jste byli vychováváni ve víře, že musíte "tvrdě pracovat", abyste si vydělali na živobytí, nechte ten pocit odejít pryč. Použijte afirmaci: Práce je pro mě snadná a zábavná, popřípadě Baví mě všechna práce, kterou dělám. Opakujte si to, dokud se nezmění vaše vědomí. Dělejte to, co milujete, a peníze přijdou. Máte právo si vydělávání peněz užívat. Účastnit se příjemných aktivit je vaše zodpovědnost vůči Životu. Až najdete způsob, jak dělat to, co vás baví, Život vám ukáže cestu k prosperitě a blahobytu. Skoro vždy je taková aktivita hravá a radostná. Naše vnitřní vedení nám nikdy nedává "kdyby". Účelem života je hrát si. Když je práce hrou, je zábavná a hodnotná. Negativní postoje v pracovních záležitostech vytvářejí jedy v těle.

Pokud vás vyhodili, prosím, zbavte se co nejdříve hořkosti, protože hořkost vám nic dobrého nepřinese. Často si afirmujte: Žehnám svému bývalému nadřízenému láskou. Z toho vzejde jen dobro. Nyní přecházím do lepšího období. Jsem v bezpečí a všechno je v pořádku. Potom použijte afirmaci pro vytvoření lepší práce.
Nejde o to, co se nám přihodí, ale jak to zvládneme. Pokud vám Život dá citróny, udělejte si z nich limonádu. Pokud jsou ty citróny shnilé, vyjměte z nich semínka, zasaďte je a vypěstujte nové citróny. Nebo můžete vyrobit úrodný kompost.

Někdy, když se dostaneme blízko ke splnění svých snů, vyděsíme se, že dostaneme to, co opravdu chceme, a začneme sabotovat sami sebe. Je těžké si to představit, ale činíme to v mylné snaze se chránit. Přestěhovat se, mít ideální práci, vydělávat opravdu dobré peníze, může být děsivý podnik. Co když neuspěji? Co když mě nebudou mít rádi? Co když nebudu šťastný/á?
Tyto otázky představují tu část vašeho já, která se velice obává naplnění svých snů. Často je klíčem k našim obavám naše vnitřní dítě. Nastal čas být k sobě velmi milující, trpělivý a jemný. Ujistěte své vnitřní dítě, že je vše v pořádku, milujte ho a dopřejte mu pocit bezpečí. Pamatujte si, že si máte často říkat: Jsem ve vesmíru v bezpečí a všechen život mě miluje a podporuje.

* * *

- z knihy Život!, Louise L. Hay

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.