neděle 25. května 2014

Promluva Doreen Virtue na rádiu Hay House ze dne 14.5. 2014

Mnoho andělských požehnání pro vás! Jsem velmi nadšená, že zde mohu být s vámi živě na Hay House Radio po všem tom cestování. Máme tady datum 14.5. a čísla 1,4 a 5 znamenají v andělských číslech to, že vám andělé pomáhají zůstat pozitivní ohledně změn, kterými procházíte, které zvažujete nebo které se chystáte učinit. Andělé vám chtějí dát vědět, že když se cítíte vystresovaní a přehlceni emocemi, jsou vám nejblíže, avšak právě kvůli stresu pak nedokážete cítit ani jinak vnímat jejich přítomnost. Někdy nám ego začne namlouvat, že kdyby s námi andělé byli, vypadalo by to jinak, nebo že nás andělé opustili a zůstali jsme sami, nebo že jsme nějaká výjimka, které andělé nepomáhají, atd. atd. Prosím, neposlouchejte své ego.

Právě teď se nacházíte na důležitém rozcestí, kde si máte vybrat mezi cestou lásky a cestou strachu. Pokud si vyberete cestu strachu a začnete naslouchat strachu, nikdy se nebudete cítit uspokojení ani naplnění, a nikdy nebudete cítit, že máte něčeho dostatek, a nebudete cítit ani vnitřní mír, který máme od Boha dán úplně všichni uvnitř nás samých. 

Co se nyní odehrává ve vašem životě, kde musíte učinit volbu mezi hlasem lásky a hlasem strachu? Pokud se nacházíte v situaci, v níž se cítíte vystrašení, pak se nyní zhluboka nadechněte.... (nádech)... a spolu s výdechem (výdech) se oprostěte od tohoto strachu. I když se to zdá být velmi těžké a děsivé. Velmi s vámi soucítím, sama jsem si tím prošla. Nijak neznevažuji to, čím si procházíte. To rozhodně ne. Ale v ten moment, kdy se rozhodneme nechat strach jít a oprostíme se od něho, dovolíme Bohu, aby nám pomohl. Bohem je myšleno také vaše Vyšší já, Svatý Duch, Nekonečná božská moudrost Vesmíru. Jakmile se oprostíme od našeho ega a mysli plné strachu, dáváme tak prostor zázračným řešením, která do situace mohou vstoupit a vyřešit ji způsoby, které bychom nikdy nedokázali předvídat. Říkáme jim zázraky. Jsou to překvapivé způsoby, jimiž se děsivá situace snadno vyřeší. Pojďme se tedy pomodlit za zázraky pro všechny.

Posaďme se v klidu, pusťme si hudbu.... několikrát se zhluboka nadechněme... a vydechněme.... Můžete si v duchu představit všechny lidi, kteří jsou s námi, po celém světě, jak jsme všichni spojeni v srdci, v duši i v duchovní pravdě. Jsme spojeni v té krásné, čisté, průzračné energii, kterou Bůh stvořil v nitru nás všech. Tato energie nás nyní všechny spojuje.

Jeden z důvodů, proč jsme přišli na tuto Zemi, je ten, abychom prožili všechny tyto věci. Abychom prožili celou škálu emocí a prošli všechny možné cesty. Andělé říkají, že si máme představit, jako bychom si vyšli do zábavního parku. A stejně jako tam si i v životě vybírali všechny možné atrakce. Prožitky štěstí, prožitky lásky, prožitky hrůzy, prožitky smutku, prožitky hněvu... a mnohé další. Všechny tyto prožitky jsou jen chvilkové, dočasné. Mají své začátky i konce. A vy můžete po životě říci: "Ano, prožil/a jsem tento zážitek." Je to taková forma sebetestování, kdy zkoušíte, zda dokážete tyto věci prožít, uvolnit a nechat je zase jít. Zda si je dokážete užít - i když se mohou někdy zdát bolestivé. V hluboké Božské pravdě žádná bolest neexistuje.  Bolest, kterou cítíte, není konec světa. V této bolesti si uvědomíte, že jste naživu. A v každé takové situaci se nám skýtají požehnání a lekce. A jakmile se cítíme připraveni, můžeme této situaci položit otázku: "Co se mě snažíš naučit? Co si mám z tohoto všeho odnést? Jaká požehnání si mohu vzít z této situace?"

Dýchejte... Dovolte si otevřít svou mysl a zůstaňte odpoutaní. Vzdejte se obviňování druhých nebo sebe samých. Obviňování potlačuje vaši schopnost slyšet pravdu. Je to mechanismus obrany. A tak nechme nyní obviňování být. Oprostěme se od něho. 
Dýchejte...
A znovu si položte otázku: "Jaká požehnání a lekce jsou zde pro mě v této situaci?" 

Uvolněte se v oblasti žaludku a dýchejte. Pokud cítíte v oblasti žaludku napětí, pak je to signál toho, že se bráníte pravdě a bráníte se tomu, slyšet pravdivé odpovědi na své otázky.

"Jaká požehnání a lekce dostávám skrze situaci, kterou teď procházím?"

Nádhera. Pokud jste teď nic neslyšeli, nic se neděje, nevadí. Všechny vaše otázky jsou již zodpovězeny. A jakmile budete připraveni, všechny je dostanete. Vždy k nám přijdou. A skvělou zprávou je, že jakmile dostaneme onu odpověď a všechno pochopíme, už si tím nebudeme muset znovu procházet. Můžete si odškrtnout další položku ze seznamu. "Tak, tohle už mám za sebou. To už je hotové." A nemusíte to už prožívat, pokud tedy nebudete chtít.

Andělé dále říkají, že jsme se stali závislými na chemických látkách v mozku, což je stejné jako jakákoli jiná drogová závislost. Jedna z těchto látek je adrenalin, který se uvolňuje při dramatech, problémech a krizích. Dále je tu také kortizol - zabiják bolesti - který se uvolňuje, když prožíváme něco bolestivého.
A tak pokud vidíte, jak upadáte z jedné krize do druhé, i když to vypadá, že to není vaše chyba a nic neděláte, požádejte anděly, aby vám pomohli pochopit, odkud to všechno vychází a z čeho se rodí všechna ta dramata a krize. Možná je váš mozek závislý na adrenalinu a na kortizolu. Je možné, že to pochází ještě z vašeho dětství, které jste měli velmi chaotické, a tak je vám to známé. Možná je to to jediné, co jste od té doby znali, a je to pro vás tedy pohodlné. Je možné, že když máte problémy, cítíte se potřební, že se cítíte schopní, když je můžete řešit a přemáhat těžkosti. Možná je pro vás vzrušující prožívat drama.

Prosím, toto není obviňování. Jak už jsme si řekli, obviňování je velmi nízká energie, a tak pokud se přistihnete, že někoho nebo sebe z něčeho obviňujete, přestaňte s tím. A setřeste to ze sebe. Zavolejte si na pomoc archanděla Michaela, aby vás těchto pout k obviňování zbavil, protože vám to ve vašem životě nijak nepomáhá. Představte si, až budete v Nebi a budete se dívat zpětně na svůj život - to dělá každá duše po návratu na Nebesa - a nikoli kriticky, ale zkrátka abyste se znovu podívali na to, jak jste prožili svůj život... byli byste rádi, že jste tolik času promarnili obviňováním někoho druhého? Představte si, jak sledujete, jak jste obviňovali vládu, bývalého manžela, matku, sebe nebo kohokoli jiného. A teď se vraťte zase zpátky a uvědomte si, že to můžete změnit!
Věřte mi, obviňování je jen obrovským plýtváním energie.

A tak pojďme požádat archanděla Michaela, aby nám pomohl oprostit se od jakýchkoli návyků obviňování, které jsme se naučili, ve kterých jsme vyrůstali, které jsme sami používali, a také odporu a potřeby se neustále bránit... a také strachu z toho, že by nás mohl obviňovat někdo druhý. To je často záležitost minulých životů. Možná jste byli zavražděni či popraveni jako kacíři nebo čarodějnice či jakkoli vás během inkvizicí hanlivě oslovovali, protože vás obvinili za problémy, které v té době byly, třeba za špatnou úrodu, mor a další věci, a pak za to zabíjeli. A protože jste si z toho otřesného zážitku odnesli pocit děsu z obvinění za něco, co jste neudělali, tak máte dodnes strach z obvinění ze strany druhých lidí. Nyní se toho zbavte. Setřeste to ze sebe. Nechte tuto hrozivou energii odejít a ponechte si pouze důležité lekce a požehnání z oněch dob. Všechno ostatní nechte jít.

Tak. Výborně.

Děkuji vám, že jste se k nám dnes připojili. Posílám vám mnoho lásky a andělských požehnání.

* * *

zdroj: hayhouseradio.com
překlad z odposlechu: Magda Techetová

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.