čtvrtek 27. dubna 2017

Váš život není jen o problémech

"Když berete život příliš vážně a odmítáte se z čehokoli radovat, dokud určité problémy nezmizí nebo dokud něco nebude odpovídat vašim představám, můžete snadno upadnout do deprese, zoufalství nebo beznaděje. Spousta z vás bere zábavu, uvolnění a radost jako něco nedůležitého, co je ve srovnání s řešením vašich problémů naprosto zanedbatelné. Tím se však okrádáte o sílu, která by vám v řešení problémů mohla pomoci a která by vám během celého procesu napomáhala udržet si otevřenou mysl a klidné srdce. Někteří také býváte přesvědčeni, že radost je DŮSLEDEK toho, že nastanou nějaké podmínky, a odkládáte tak své dobré pocity na dobu, AŽ se tak stane. Jestliže svou radost, zábavu a uvolnění podmiňujete, stáváte se obětí vnějších podmínek a o to úzkostlivěji se je pak snažíte ovládat a kontrolovat a o to větší také máte strach, že se vám to nepodaří. Takový život v neustálém napětí, zda se to či ono stane nebo nestane a zda pak budete či nebudete spokojení, vás obírá o energii duševní i tělesnou a v obou rovinách také způsobuje mnoho problémů. I když je lidské cítit určité emoce jako reakci na určité události, je něco jiného, když se sami rozhodujete necítit se dobře, dokud to a to není tak, jak chcete, nebo dokud ten a ten problém není vyřešený. To je podmiňování a samo o sobě se stává vaším vnitřním vězením. Mnozí z vás si neumí představit, že by se měli cítit dobře, když je přece vaše situace tak špatná nebo když přece nemáte to, co chcete. Ale JE to možné a zcela reálné - když se místo toho, co nefunguje, zaměříte na to, co funguje, a začnete za to být rádi. Neznamená to ignorovat fakta, jak byste možná chtěli namítnout, ani utíkat před realitou, jde jen o to, že se místo věcí, které zatím přímo aktivně nemůžete ovlivnit, zaměříte na ty, které ovlivnit můžete; místo věcí, které nemáte, se soustředíte na ty, které máte; místo toho, co vás rozrušuje, se soustředíte na to, co vás těší. Není to tak těžké. To jen vaše ego vám namlouvá, že se musíte nutně stresovat, protože situace je přece vážná, a že tím dáváte najevo, jak jste zodpovědní. Skutečně zodpovědní budete, když si ke svým problémům nebudete ještě ničit vlastní zdraví stresem a ODMÍTNETE se cítit špatně. Jste to VY, kdo trpí vaším stresem! Na situaci to nemění vůbec nic! Když se uvolníte a dopřejete si skutečné potěšení i přesto, že něco není ideální, je to projev zdravé péče o svou duši i tělo, a to vám v konečném důsledku poskytne novou energii, sílu i nápady k vyřešení vašich problémů. Je to tedy nanejvýš zodpovědné!

Druhá věc, o kterou bychom vás chtěli požádat, je přehodnocení toho, jak moc času věnujete vztahům, kde JEN řešíte problémy. Je samozřejmé, že si se svými přáteli pomáháte, neměli byste však přitom zapomínat na zábavu a na čas strávený něčím příjemným, potěšujícím, co nemá s vašimi problémy nic společného. Často odsouváte stranou vztahy, ve kterých nemáte problémy, a dáváte přednost těm, kde je máte. Je jasné, že pomůžete, kdykoli to vaši přátelé potřebují, je pro vás však vyčerpávající dělat JENOM to. Pokud svůj čas věnovaný přátelům trávíte JEN řešením problémů, stávají se tyto vaše schůzky jen další prací a dalším vydáváním energie. Když neustále jen vydáváte energii, přirozeně vám pak začíná chybět a nakonec nikomu pořádně nepomůžete, protože dosáhnete na svou vlastní hranici a budete se muset začít starat o sebe a o to, abyste vůbec mohli fungovat. Skuteční přátelé pochopí, že potřebujete načerpat síly a že se jim nemůžete věnovat, když se na to necítíte. Nebojte se tedy odmítnout požadavky, které nejsou opravdu prioritní, a važte si svého času i energie. Ne všichni, kteří akutně žádají o pomoc, ji skutečně potřebují, zvlášť ti, kteří si vám chtějí pouze stěžovat a nikam se neposouvají, protože ve skutečnosti o pomoc nestojí. Dejte na svou intuici a na své pocity, které vám jasně řeknou, zda chcete a nebo nechcete danému člověku v dané době věnovat svůj čas a energii. Ať už to bude Ano nebo Ne, vždy to bude správně, rozhodnete-li se na základě své intuice a nebudete sobě ani druhým lhát jen proto, aby se na vás někdo nezlobil nebo si o vás něco špatného nemyslel. Snaha chovat se tak, aby se to líbilo ostatním, je ve skutečnosti forma manipulace, kdy se snažíte předvídat a ovládat chování druhých. Tím své skutečné já odstrkujete stranou a dáváte přednost ostatním a jejich názorům sami před sebou. Vaše vnitřní já toto ponížení a zanedbání vnímá, a tak potom v důsledku tohoto přístupu klesá vaše sebevědomí a sebedůvěra a pocit, že na vás nikomu nezáleží. Vy sami jste přitom ti, kteří na to mají vliv v první řadě.

Nesnižujte hodnotu vztahů a aktivit, které nejsou problematické a naléhavé. Dovolte si trávit čas i příjemnými věcmi a nedávejte neustále na první místo problémy. VAŠE ZDRAVÍ, DUŠEVNÍ I FYZICKÉ, JE NA PRVNÍM MÍSTĚ! Uvědomte si, co je opravdu důležité, a podle toho prosím přehodnoťte a upravte svůj rozvrh a plány. Není nic špatného na tom dobře se o sebe starat. NE, neztratíte hranice, nezačnete být bezohlední, nevykašlete se na všechny přátele, nestanete se hroznými sebestřednými sobci, ani se nestane nic jiného extrémního - jak vás možná straší vaše ego! Péče o sebe, včetně zábavy a uvolňujících činností, je nezbytná a rozhodně není závislá na tom, zda jsou podmínky ve vašem životě ideální. Těšit se z něčeho hezkého můžete i tak! Rádi vám s tím pomůžeme, požádáte-li nás o to a budete-li také ochotni svůj postoj a přesvědčení změnit. To za vás udělat nemůžeme. Pokud jste ochotni uznat, že věci mohou být i jinak, než jste si mysleli, brzy se budete cítit mnohem svobodnější a také zjistíte, že problémy ve vašem životě nemusejí být zdaleka taková katastrofa, jak jste je vnímali přes černé brýle vašeho života bez potěšení a bez radosti."

* * *

(Poselství andělů, Magda Techetová)


Chcete-li podpořit mou činnost finančním příspěvkem, s láskou a vděčností ho uvítám ♥

* * *
Číslo účtu: 2000715953/2010
IBAN: CZ9320100000002000715953
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX

* * *

Srdečně děkuji za jakoukoli formu podpory, včetně přeposlání textu dalším lidem, kterým by mohl pomoci :-)

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.