úterý 4. června 2019

Bolest hlavy

EMOCIONÁLNÍ BLOK
Hlava přímo souvisí s vědomím Já jsem. Bolest hlavy (především horní části) znamená, že člověk se bije do hlavy prostednictvím znehodnocujících výroků o sobě samém. Obviňuje se, že není takový či onaký, především že není dost inteligentní; má na sebe přílišné nároky. Znevažuje svou hodnotu, místo aby ji naopak zvyšoval. Pro toho, kdo má pocit, že mu z něčeho "praskne hlava", je bolest hlavy poselstvím, aby v sobě přestal hromadit obavy z toho, jak jej soudí druzí.
Je možné, že je to člověk, jenž má problémy s přijetím sebe samého poté, co provedl nějakou nerozvážnost. Obviňuje se z toho, že je příliš unáhlený. Nebo je to někdo, kdo má strach být v čele, být první a udávat směr.
Bolest hlavy lokalizovaná v čele je pro člověka znamením, že se až příliš snaží vše pochopit. Musí dát svému rozumu dostatek času, aby nashromáždil dostatek údajů a pak mohl provést rozbor situace a pochopit ji.

* * *

DUŠEVNÍ BLOK
Hlava je sídlem čtyř ze všech pěti smyslů, takže představuje veledůležitou část těla. Pokud člověka bolí, brání mu, aby správně viděl, slyšel, cítil nebo říkal to, co odpovídá jeho skutečným potřebám. Tato zábrana jej vzdaluje od toho, čím chce být. Dostává poselství, aby obnovil kontakt se svým skutečným vědomím Já jsem, tedy s tím, čím je právě v tomto okamžiku.

Je zbytečné nutit se být tím, kým si myslíš, že bys měl/a být podle druhých. Být přesně tím, co od člověka očekávají všichni jeho bližní, je zcela nereálné a ještě se to nikdy nikomu nepodařilo.

Pokud jsi takový/á, že rád/a ostatním vzdoruješ, také se připravuješ o možnost být sám/sama sebou. Škodíš si tím, že v sobě neustále udržuješ přesvědčení, že vzdor ti dělá dobře. Bolest hlavy ti navíc ukazuje, že se máš naučit uvolnit vše, co se ti honí v hlavě, tedy nepokoušet se chtít vše pojímat rozumem. Až se to naučíš, budeš více sám/sama sebou. 

* * *
- z knihy Význam nemocí, Lise Bourbeau


Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.