neděle 10. září 2023

Karetní výklad strážných andělů pro týden od 11. do 17.9. 2023

Milí přátelé, 

v uplynulém týdnu jsme byli vedeni k léčení svého nitra a odstraňování bloků, které jsme sami sobě kladli vědomě či nevědomě do cesty. V tomto týdnu by naše snažení mělo být usnadněno, neboť 15. září končí retrográdní fáze Merkuru spojená s mnoha nepříjemnostmi, která nám však pokaždé slouží právě k důkladné introspekci, odhalení vlastních skrytých nedořešených záležitostí, nevyjádřených slov, nedoléčených pocitů nebo nezdravých návyků - a napomáhá nám tak vykročit vpřed směrem k jejich vyřešení. Ve čtvrtek 14.září nás čeká novoluní ve znamení Panny, které nám pomůže učinit nová rozhodnutí a kroky vedoucí k novému pořádku v našem životě i v našem nitru. Novoluní je obdobím nových začátků a cokoli během tohoto období pomyslně zasejeme, to bude růst společně s měsícem. Je to tedy vhodná doba pro nové záměry a cíle, do jejichž naplňování se můžeme pustit.

- Magda

Pro tento týden jsem použila tyto karetní sady: 

  • Tarot strážných andělů (Doreen Virtue a Radleigh Valentine)
  • Moudrost orákula (Wisdom of the Oracle; Colette Baron-Reid)
  • Moudrost Avalonu (Wisdom of Avalon; Colette Baron-Reid)

Jako vždy platí, že kromě vedení ve formě výkladů a všelijakých předpovědí má každý svou vlastní intuici, a toto individuální vedení má vždy přednost. Pokud tedy budete vnímat některé věci jinak, napadne vás k tomu ještě něco dalšího, nebo budete mít pocit, že konkrétní část výkladu se vás osobně netýká, je to v pořádku, poslechněte svou intuici 


* * *Z Tarotu strážných andělů nám pro tento týden vyšla Trojka Činu, která je vždy pozitivním znamením, co se týká našich dlouhodobých vyhlídek. Vybízí nás k optimismu a k víře v dobrou budoucnost, ať už se jedná o cokoli. Je možné, že se nám v tomto týdnu pocitově uleví a že nás přestane trápit nejistota a obavy, přestože zatím nemusíme vidět žádné důkazy o změnách k lepšímu. Budeme-li mít pevnou víru, že jsou tyto dobré změny možné, byť zatím nemáme před očima žádné výsledky, pak sama tato víra napomůže k těm nejlepším možným výsledkům, aby se staly skutečností. My sami jsme v tomto ohledu jedním z faktorů, které rozhodují o tom, co jak nakonec bude. A udržíme-li si svůj optimistický přístup a lehkost v srdci i v mysli, můžeme si být jisti, že všechno dopadne nejlépe, jak to jen bude možné, pro všechny zúčastněné.

Ze sady Moudrost orákula nám vyšla karta Regenerace, která vypovídá o dočerpání sil, odpočinku a uzdravení. Můžeme být vyčerpaní po poměrně náročném období a nyní nastal čas, kdy by se tempo věcí mělo zvolnit a dopřát nám tak prostor pro vlastní obnovu. O svém rozvrhu však rozhodujeme především my sami. Povinností budeme mít vždycky mnoho, a pokud s odpočinkem čekáme, až budeme mít všechno hotové a vyřešené, nemusíme se ho nikdy dočkat. Je třeba, abychom si pro svou obnovu sami vyhradili potřebný čas a naučili se říkat upřímné a uctivé Ne všemu a všem, kdo si nárokují náš čas a energii. My sami bychom nikdy druhé nenutili, aby se nám věnovali na úkor sebe samých, a stejně jako my respektujeme jejich potřeby, máme právo žádat stejnou úctu z jejich strany. Lidé, kterým na nás opravdu záleží, budou naše Ne bez problému respektovat.
Tato karta také vypovídá o druhých šancích a příležitostech, pokud nám v minulost něco uteklo, nebo o novém životě vdechnutém do naší vlastní bytosti, do našich vztahů, do našich projektů, našeho nadšení a zaujetí, do naší tvořivosti... pokud to připustíme a uděláme si pro tuto novou energii ve svém životě a ve svém nitru místo.

Ze sady Moudrost Avalonu nám vyšla karta Merlin, což byl proslulý čaroděj a druid z avalonských legend. Připomíná nám naši vlastní kouzelné schopnosti přetvářet sami sebe i svůj život tak, aby to bylo v souladu s tím, co si opravdu přejeme. Říká nám, že máme všechno, co potřebujeme, abychom si svá přání splnili a uskutečnili to, o čem jsme zatím jen přemýšleli. Nemusí to být všechno hned najednou, ale po malých krůčcích dokážeme i opravdu velké změny. Postupujeme-li pomalu a nenápadně, naše ego se tolik nezalekne a neklade změnám takový odpor. Mohou to být i úplné drobnosti, avšak cokoli nového a čerstvého do svého života vpustíme, může mít nakonec úžasný řetězový efekt, který nás dovede přesně tam, kam jsme si přáli se dostat.
Připomíná nám také, že svou realitu utváříme i tím, jací jsme my sami - jaké jsou naše názory, úhly pohledu, způsob vnímání a reagování, vyjadřování, naladění a vyzařování. Změníme-li sami sebe, byť jen v něčem malém, můžeme už tím vyvolat změny ve svém okolí - a nebo začneme věci prostě vidět jinak, a tím na nás začnou jinak působit. Byť může tedy naše realita vypadat stále stejně, změníme-li to, jak na ni pohlížíme a co o ní soudíme, změní se tato realita přímo před našima očima.

* * *

SHRNUTÍ
V tomto týdnu se nám dostává podpůrné dávky optimismu a obnovené víry v lepší zítřky. Máme však pamatovat na to, že své zítřky utváříme svými dnešky, a proto bychom neměli čekat, AŽ se něco stane nebo až se něco změní, abychom se mohli uvolnit a cítit se dobře. Naopak, naučíme-li se cítit se dobře a uvolnit se bez ohledu na podmínky, pomůžeme tak k tomu, aby se to, co si přejeme, uskutečnilo.
Věnujme v tomto týdnu čas sami sobě na svou regeneraci, obnovu a dočerpání sil - i všeho ostatního, co nám možná chybělo, ať už je to něco pěkného, co jsme si chtěli koupit, příjemně strávený čas s dobrými lidmi (nebo naopak čas o příjemné samotě), procházka přírodou, vydatný spánek nebo cokoli jiného.
Buďme připraveni přivítat do svého života novou energii, která nás přišla podpořit v našem snažení a v našich přáních. Velkou spoustu věcí máme ve svých rukou, a i když jsou takové, které neovlivníme a nad kterými nemáme žádnou moc (zejména pokud se to týká jiných lidí a jejich svobodné vůle, která se nemusí shodovat s tou naší), stále je mnoho věcí, které jsou výhradně v našich rukou a o kterých rozhodujeme jen my sami - byť si to mnohdy nemyslíme.
Mějme tedy důvěru, že nás čekají optimistické vyhlídky, a sami k tomu napomáhejme tím, že budeme svým nejlepším já a skrze sebe budeme měnit i svůj život... a s ním i ten kousek světa, který tvoříme.

* * *


Chcete-li podpořit mou činnost finančním příspěvkem, s láskou a vděčností ho uvítám ♥

* * *
Číslo účtu: 2000715953/2010
IBAN: CZ9320100000002000715953
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX

* * *

Srdečně děkuji za jakoukoli formu podpory, včetně přeposlání textu dalším lidem, kterým by mohl pomoci :-)

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.