neděle 26. listopadu 2023

Karetní výklad strážných andělů pro týden od 27.11. do 3.12. 2023

Milí přátelé, 

poslední listopadový týden nám začíná úplňkem ve znamení Blíženců, který je zároveň v opozici s Marsem a v kvadratuře se Saturnem. Zejména v oblasti našich přání a cílů může dojít k určitým zdržením či blokům, což v nás může posílit pocity frustrace, jež jsme v sobě možná nosili už delší dobu. Naši andělé nám radí, abychom své pocity frustrace, hněvu, zklamání nebo jakékoli jiné, které se v nás hromadí a tlakují, vypustili zdravým způsobem ven ze svého nitra - např. tím, že se z nich vypíšeme (papír můžeme potom spálit, roztrhat nebo jinak zlikvidovat; elektronický text můžeme smazat), že se vypláčeme nebo vykřičíme, uděláme si meditaci, spálíme energii pohybem nebo si zvolíme něco jiného, co nám pomůže ze sebe tíživé pocity a myšlenky dostat, aniž by to způsobilo škody nám nebo komukoli jinému. Naši andělé nám rádi pomohou najít ten nejlepší způsob. Předejdeme tak impulzivnímu jednání, kterého bychom mohli později litovat. Andělé nám připomínají, že i když si něco opravdu přejeme a jsme pochopitelně zklamaní, když se nám to neplní, bývá často ve hře lepší načasování - zvlášť pokud se daná situace týká více lidí, u nichž musí být vzata do úvahy jejich vlastní svobodná vůle.
Úplněk je tradičně časem vyvrcholení energií, završování a dokončování, uzavírání cyklů a posvícení do temných koutů našeho nitra. Pokud si tedy v tomto období budeme nuceni přiznat určité pocity nebo pravdy, buďme za to rádi - pomůže nám to k osvobození se od toho, co nám škodilo, a uvolnění místa něčemu lepšímu.

- Magda

Pro tento týden jsem použila tyto karetní sady: 

  • Tarot strážných andělů (Doreen Virtue a Radleigh Valentine)
  • Orákulum vílího srdce (The Heart of Faerie; Brian & Wendy Froud)
  • Orákulum jednorožců (Oracle of the Unicorns; Cordelia Francesca Brabbs)

Jako vždy platí, že kromě vedení ve formě výkladů a všelijakých předpovědí má každý svou vlastní intuici, a toto individuální vedení má vždy přednost. Pokud tedy budete vnímat některé věci jinak, napadne vás k tomu ještě něco dalšího, nebo budete mít pocit, že konkrétní část výkladu se vás osobně netýká, je to v pořádku, poslechněte svou intuici 

* * *


Z Tarotu strážných andělů nám vyšla karta Obraťte se do svého nitra. Říká nám, že se máme v tomto čase věnovat práci se svým vlastním nitrem - se svými myšlenkami, pocity, energiemi, s rozvíjením a využíváním své intuice a psychických schopností - a že nám bude velmi prospěšná meditace, čas trávený v příjemné samotě a posílení svého vnitřního míru.
Touto kartou nám Nebesa vzkazují, že pokud nevíme, co máme v určité situaci dělat, a nebo bychom rádi něco udělali, ale z nějakého důvodu nemůžeme, je to tak v pořádku a nemáme se do svých kroků nutit. Nic, co je pro nás důležité, nám neuteče. I když mohou být některé okolnosti v našem životě frustrující, máme pro toto období zkrátka přijmout, že jsou takové, jaké jsou, a nechat je tak. Pokud nás naše vlastní intuice nevede k nějakým konkrétním krokům (a to vždy dobře poznáme), pak bude pro nás i pro naše záležitosti nejlepší se prozatím jen uvolnit, soustředit se na to, co v sobě nosíme, a udělat si v sobě pořádek.
Také je to znamení, že naše psychické schopnosti se nyní dobře rozvíjejí, a to možná i právě skrze některé méně příjemné situace či stavy, které nás přimějí duchovně vyrůst, něco se naučit, něco si uvědomit nebo se v některých věcech změnit - to všechno nám přinese prospěch v budoucích obdobích.
Pro ty z nás, kdo se snaží najít odpovědi na své otázky u jiných lidí, rádců, knih nebo jiných vnějších zdrojů, je to znamení, že máme tyto odpovědi hledat sami sobě. Koneckonců, my sami se známe lépe než nás zná kdokoli jiný, a jen my sami nakonec poznáme, co pro nás dobré je a nebo není... a nebo co potřebujeme jako důležitou zkušenost pro náš růst.

Z Orákula vílího srdce nám vyšel Opravář. Tato roztomilá dobromyslná bytost je v orákulu tím, kdo moc rád vidí všechno uklizené, a tak všechno, co najde, honem někam zamete, aby to nekazilo dojem z pěkného prostředí. Symbolicky představuje tu naši část, která se snaží, abychom se cítili dobře, a tak zametá naše problémy, myšlenky či pocity "pod koberec", aby nebyly vidět a abychom se jimi nemuseli trápit. Bohužel, pod oním symbolickým "kobercem" se všechny tyto věci hromadí, a ať už se snažíme jakkoli na ně zapomenout, jednoho dne se nám ta obrovská hromada sesype přímo na hlavu.
Touto kartou jsme vedeni k tolik potřebné upřímnosti - vůči sobě samým. Abychom si přiznali všechny ty bolestné pocity, které v sobě nosíme (a možná i celý život!) a které potřebují být uznány a projeveny, aby mohly odejít. Malý Opravář uvnitř nás to sice myslí dobře, když odklízí z našeho dohledu vše, co by nás mohlo rozrušit, ale ve skutečnosti nám tím nepomáhá. Se vším, co ve svém nitru jednou máme, se jednoho dne vypořádat musíme. Naučíme-li se to dělat pravidelně a přiznáme si své méně příjemné pocity, myšlenky či pravdy vždy, jakmile se objeví v našem vědomí, dopřejeme jim prostor a pozornost, a ony začnou přirozeně zase pomíjet. Jsme vedeni k pravidelné a prospěšné psychohygieně. (Pokud v sobě neseme hluboká traumata, která se bojíme otevírat sami, neváhejme vyhledat odbornou pomoc.)

Z Orákula jednorožců nám vyšla karta Vášeň. Ta nás vyzývá na jednu stranu k tomu, abychom se nebáli věnovat čas tomu, co nás opravdu naplňuje, co v nás probouzí pocit života a novou energii, a dovolili tak proměnit svůj život k lepšímu. Cokoli, co nás vášnivě zajímá, má svůj význam, a pokud tyto své vnitřní priority odkládáme kvůli běžným povinnostem, starostem, apod., roste nám v našem vlastním svědomí pocit dluhu, který ubíjí naši sebedůvěru. V podstatě se jedná o formu sebezanedbávání a naše Já to cítí - že není dost důležité a cenné na to, abychom mu dopřáli onu duševní potravu, která ho nasytí (a nás také). I kdyby to mělo být jen deset minut, udělejme si každý den čas na něco, co nás baví a co nám pomáhá mít ze sebe dobrý pocit.
Na druhou stranu se zde jedná o vášeň ve smyslu silných pocitů, které jsou v tomto týdnu velkým tématem. Nemáme mít strach ze svých pocitů. I když mohou být opravdu silné a i když mohou být silně natlakované a nahromaděné tak, že se bojíme výbuchu, není na nich nic špatného a zaslouží si být projeveny. Nemusíme je vysypat na nikoho jiného, ale můžeme je vyjádřit svým andělům, kteří nás nikdy nesoudí a kteří vědí, že být lidmi není nic lehkého a obnáší to i tyto formy vnitřního prožívání. Navíc jsou uzpůsobeni k práci s energiemi, a pokud si tedy svým andělům vylijeme srdce, oni tuto energii promění v neškodnou a uvolní ji tak, aby do našeho srdce mohla vstoupit nová, založená na lásce a světle. Deník funguje obdobně.
Dovolíme-li svým pocitům, myšlenkám a energii se rozproudit naší bytostí, probudí se v nás nový život. Přestože se můžeme dočasně cítit hůře, časem se vše ustálí a my se budeme konečně cítit dobře. Pocity jsou jako voda v potoce - potřebují plynout. Přitečou a odtečou. Pokud se snažíme jim do cesty stavět hráze (když je nechceme cítit a nebo se jich naopak úpěnlivě držíme), nahromadí se a nakonec hráz přetečou nebo protrhnou. Stejně potečou. Najdou si svou cestu ven. Chceme-li předejít tomu, aby si svůj proud nasměrovaly samy a vytekly tam, kde to nepotřebujeme, začněme jim pozvolna otevírat stavidla. Nic tragického se nestane. Ze začátku může být proud silný a zastaralá voda může být škaredá a špinavá, ale vše to prostě odteče a jakmile se to nahromaděné množství podaří propustit, náš "potok" energie bude nadále plynout klidně a zdravě. Možná zmizí i některé naše zdravotní problémy způsobené nahromaděnými emocemi - např. nadváha, problémy se srdcem a oběhem, s plícemi, krční bloky aj.
Jsme vášniví od přírody, a tak si v tom přestaňme bránit. Rozpohybuje-li se konečně naše vlastní energie, přirozeně se rozpohybují i ustrnunlé a frustrující záležitosti v našem životě.

* * *

SHRNUTÍ
V tomto týdnu jsme vedeni k práci se svým nitrem. Nemáme teď řešit své vnější záležitosti - které nás dost možná frustrují a se kterými momentálně nejde hnout - ale obrátit se do svého nitra a začít dělat pořádek tam. Úplněk, který nás do tohoto týdne uvádí, nás v tom podpoří. Vynáší na povrch věci, se kterými nejsme spokojeni, nikoli proto, abychom je teď hned vyřešili, ale abychom si prostě jen přiznali, jak se opravdu cítíme. Uvolníme-li ze sebe všechny ty nepříjemné pocity, které jsme v sobě možná nosili již velmi dlouho, velmi pravděpodobně se rozhýbou i ony vnější záležitosti.
V tomto týdnu máme projít vnitřní očistou a proměnou, která v nás probudí nový život, novou energii, nové štěstí a lepší zdraví. Do adventního období pak budeme moci vstoupit jako lidé s jasnou myslí a otevřeným, čistým a spokojeným srdcem.

* * *


Chcete-li podpořit mou činnost finančním příspěvkem, s láskou a vděčností ho uvítám ♥

* * *
Číslo účtu: 2000715953/2010
IBAN: CZ9320100000002000715953
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX

* * *

Srdečně děkuji za jakoukoli formu podpory, včetně přeposlání textu dalším lidem, kterým by mohl pomoci :-)

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.