čtvrtek 19. června 2014

Neupadejte do mentality nedostatku

"Pro vaši mysl může být těžké neupadat do mentality nedostatku, zvlášť když všude kolem sebe vidí tolik DŮKAZŮ, že je všeho nedostatek a že lidé (včetně vás) prožívají strádání v různých formách. V takových obdobích je ještě více než obvykle důležité nesoustřeďovat veškerou svou pozornost do své hlavy, ale naopak ji soustředit do svého srdce, které vidí dále a hlouběji. Vaše srdce cítí, což je schopnost, kterou vaše mysl nemá. Mysl jen vidí a hodnotí, vyvozuje důsledky a podle svých úsudků ve vás vyvolává reakce. Když vidí jen to negativní a přikládá tomu větší váhu než tomu, co je pozitivní, vyvolává ve vás reakce jako pocity strachu a ohrožení, zvedá vám adrenalin, aby vás připravila na nebezpečí, a to i tehdy, kdy vám nic nehrozí. Srdce naproti tomu cítí hluboko ukrytou pravdu v každé situaci a cítí, kudy vede cesta ven, cítí, komu a čemu můžete věřit a na co si skutečně potřebujete dát pozor, a stejně tak cítí, že naprostá většina tragických scénářů, které vám vytváří vaše mysl na základě různých zkušeností a informací, je zcela mimo skutečnost. Srdce nepotřebuje žádné důkazy, aby vědělo, že to, co hluboko uvnitř jasně vnímá, je pravdivé, a stejně tak se ani nenechá vnějšími "důkazy" obalamutit a přesvědčit k tomu, aby uvěřilo negativnímu názoru mysli. Vaše srdce dalece překonává to, co je vidět jen na první pohled. To vaše mysl neumí. 

Proto si prosím dávejte pozor na to, abyste během řešení svých problémů a těžších období neupadali do mentality nedostatku a neuvěznili se ve své vlastní hlavě. To, že něco přestanete řešit hlavou, neznamená, že vám na tom nezáleží nebo že to necháte nevyřešené. Věci mají svůj vlastní průběh a když na ně nebudete vyvíjet nátlak, snáze povolí a snáze se pak objeví nové okolnosti a nová poznání, která vám pomohou ke skutečnému a efektivnímu řešení. Vaše hlava není jediný nástroj, který máte. Není vševědoucí ani všemocná. To je jen Bůh/Vesmír. Potřebujete-li tedy nová uvědomění, informace a poznání, požádejte Boha, ne svoji hlavu. Vaše hlava vám ukáže jen to, co sama vidí, způsobem, jakým to ona vnímá. Nemusí to mít vůbec nic společného s pravdou. Vaše srdce je oproti tomu jako telefonní linka neustále napojená na Boha/Vesmír. Kdykoli můžete zvednout sluchátko a zavolat mu. 

Pamatujte, že nikdy nejste sami, nikdy nejste ztracení a že nikdy nehrozí, že by se nějaký problém nevyřešil. Všechno je vždy v dokonalém pořádku, i když to tak na první pohled nevypadá, protože to přesahuje možností chápaní vaší mysli. Vaše srdce to ví a pomáhá vám si to uvědomit. Nechte tedy svou mysl odpočinout a mezitím se soustřeďte na své srdce. Tam leží všechno, co potřebujete. Tam můžete najít cestu, kterou vaše mysl najít nedokáže. Ničeho se nebojte. Všechno je vždy tak, jak má být."

* * *

(Poselství andělů, M.T.)Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.