pondělí 21. prosince 2015

5 rad, jak projít obdobím svátků po rozchodu

Jmenuji se David Kessler. Spolu s Louise Hay jsme napsali knihu Uzdravte své srdce. Chtěl bych dnes pohovořit o rozchodech a rozvodech v období svátků. Protože můžete uzdravit své srdce, i když si zrovna procházíte nebo jste si prošli těžkým obdobím. Řekněme, že zrovna prožíváte rozchod nebo dozvuky rozvodu, a najednou nadejde sváteční období se všemi těmi poselstvími: "Buďte šťastní!" A vy žádné štěstí necítíte. Vaše mysl začne říkat všechny ty negativní věci: "No nejsi ty ubohý/á? To je tak trapné!" 
NENÍ! Nenechte svou mysl, aby vám toto dělala! Jestliže si procházíte rozchodem v tomto období, znamená to, že se nacházíte ve hře života, znamená to, že žijete. Nejste ubozí! Naopak prožíváte svůj život nejvíc, jak je to možné. Mám pro vás tedy 5 rad, jak přitomm projít svátečním obdobím.

1. Uctěte svou ztrátu.
Vím, že to zní hrozně. Někdo, koho jste milovali, vás opustil a už s vámi není, ale vy potřebujete uctít svou bolest. Nemůžete ji vyléčit, když ji necítíte. 

2. Opřete se o své přátele.
Toto je čas, kdy své přátele potřebujete. Využijte jejich podpory. Pamatuji si, jak jsem byl na jedné oslavě, kde se mnou byla i jedna opravdu dobrá přítelkyně. A já jí řekl: "Víš, procházím teď rozchodem a nemám si s kým promluvit." Ona mi řekla: "Máš přece mě!" A já si uvědomil, jaká to je pravda. Marianne Williamson říká, že jakmile ve svých přátelstvích dosáhneme větší blízkosti, naše intimní vztahy se stanou přátelštějšími. A tak na to myslete. Možná jste dávali příliš mnoho té jedné jediné osobě, a přitom jste mohli dát něco jí a něco svým přátelům. 

3. I Facebook může být váš přítel.
Máte dobrý den, prohlížíte si svůj Facebook... a najednou se tam objeví fotka vašeho bývalého partnera s vašimi přáteli a někým novým. A vy jste zničení. Facebook ale chápe vaši bolest. Umí vám nyní zajistit jakýsi virtuální prostor mezi vámi a vaším bývalým partnerem ještě předtím, než si ho odeberete z přátel a měli z toho špatný pocit. Co tedy můžete udělat, je to, že jakmile změníte svůj stav na "svobodný/á", Facebook odebere označení vašeho bývalého partnera z vašich příspěvků a nebude vám na Zdi zobrazovat ty jeho. Nechcete teď řešit jeho a soustřeďovat se na jeho život. Potřebujete se soustředit na svůj život. 

4. Dělejte věci jinak.
Toto je skvělý čas na to, abyste si sami pro sebe vytvořili nové tradice a rituály. Změňte věci ve svém životě! Běžte do jiné restaurace, zkuste nová jídla, běžte do jiného kina, změňte si vzhled... prostě udělejte svůj život jiným. Nežijte ten stejný život bez bývalých partnerů. Zasloužíte si novou kapitolu, a tak se do ní pusťte.

5. Udržujte své srdce otevřené.
Chce se vám ho uzavřít. Říkáte si: "Tohle už nikdy! Už žádné randění!" Vaše zranitelnost je ale velmi přitažlivá. A tak si dovolte být zranitelní. Když jdete na oslavu, můžete se setkat s novými lidmi - buďte jim otevření! Nemusíte ale každému na potkání do detailů popisovat svůj rozchod. Jen proto, že zemřel váš vztah, nemusí zemřít i celá oslava. Uvolněte se, pokud můžete. Ano, prožíváte těžkosti, a budete je prožívat, i když se vrátíte domů, ale je důležité, abyste si uchovali i dobré okamžiky. 
Já tak jednou jel domů a přemýšlel nad problémem, který jsem měl s jedním ze svých synů. Druhý den mi bylo velmi dobře a vtom mi zavolala jeho kmotra a ptala se, co se stalo. Já jsem však věděl, že jakmile se do toho hovoru pustím, celý ten den si úplně zkazím. A tak jsem jí prostě řekl: "Já ti pak zavolám, ano?" Totéž potřebujete udělat i vy, když zrovna slavíte. Nemusíte každému na potkání vykládat příběh o svém rozchodu. Dávejte pozor, do čeho vkládáte svou energii. Zda ji vkládáte do své budoucnosti a nebo do svého rozchodu. Máte na výběr, jak to udělat.
Vím, že jste zraněni. Vím, jak je to těžké, když je to zrovna o svátcích. Dotkli se vašeho srdce... a teď jsou pryč. Je to ale jen uvolnění místa pro to, co přijde potom. Existuje pro vás neomezené množství možností. Udržte si tedy své srdce otevřené. A vězte, že i zlomené srdce je otevřeným srdcem. Vy své srdce můžete uzdravit. 

Děkuji vám, že jste se ke mně dnes připojili.

David Kessler

* * *

zdroj: http://www.holidaybreakups.com/
překlad: Magda Techetová 

 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.